امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2145

 آذرماه قیمت مرغ به 17 هزار و 500 میرسد/ حذف ارز دولتی دلیل افزایش قیمت گوشت

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در حال حاضر قیمت مرغ رو به کاهش رفته است و آذرماه قیمت مرغ به 17 هزار و 500 تومان میرسد .

حسین ایران دوست در گفتگو با خبرنگار با خبرباش اظهار داشت: در حال در حاضر در بازار کوثر مرغ 22 هزار تومن شده است و  از اواسط آذرماه قیمت مرغ به 17 هزار و 500 تومان میرسد.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه در مرداد ماه چند روز جوجه ریزی انجام نشده است و با افت جوجه ریزی مواجهیم قطعا اثر آن در 45 روز دیگر مشخص میشود و از 28 آبان تا 5 آذر  به بعد شاهد کاهش قیمت نخواهیم بود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه قیمت کاهشی مرغ را خواهیم داشت زیرا که از چند روز قبل مرغداری ها به طور مستقیم نهاده ها را از بازار تهیه می کنند و جوجه ها تا 40 روز آینده وارد بازار می شوند، اشاره کرد: آنچه در جامعه سبب روند افزایشی قیمت محصولات می شود این است که متاسفانه وقتی قیمت محصولی بالا می رود برای خرید یک تقاضای کاذبی شکل میگیرد به طوری که در تیرماه هر شب 350 تن مرغ در کشتارگاه ها ذبح می شد در مردادماه این رقم به 430 تن می رسد و در شهریورماه به 495 تن رسید و در مهرماه به 565 تن رسید.

وی با اشاره به اینکه به طور قطع احتکار گوشت سفید و قرمز در افزایش قیمت آن بی تاثیر نیست، گفت: توان و قدرت ما در تولید مرغ وگوشت قرمز در یک مرز مشخصی است و اگر هر خانواده ای را متصور شوید که تنها یک مرغ بیشتر بخرد بیش از 2 ونیم میلیون تولید مرغ بر ما تحمیل می شود و همین  تقاضای بالا و تولید کم سبب افزایش قیمت می شود.

ایران دوست در حالی از صادرات مرغ و گوشت گفت که قطعا این امر نیز در روند افزایش قیمت مرغ وگوشت نقش بسزایی دارد، اضافه کرد: استان اصفهان رتبه دوم صادرات مرغ  را در کشور دارد و در حوزه گوشت قرمز دام های سنگین صادر کننده و وارد کننده گوشت قرمز دام های سبک هستیم.

وی دلیل افزایش قیمت گوشت سفید و قرمز را به دلیل تورم کشوری دانست وافزود: افزایش قیمت حمل نقل و نگهداری و کارگری وقیمت واکسن ها  ،دارو و مواد ضدعفونی کننده  و ریز مغذی ها و حذف تخصیص ارز دولتی از جیره های دام و طیور مثل مکمل ها و ویتامین ها و آنزیم ها از ابتدای سال تماما در افزایش قیمت گوشت قرمز و سفید نقش داشته است.

و این در حالی است که در حال حاضر تنها به 4 نهاده جو، ذرت، کنجاله و سویا ارز دولتی اختصاص می یابد، افزود: 50 درصد جو وارداتی است و 90 درصد کنجاله، سویا و ذرت از کشورهای خارجی وارد می شود .

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41