امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2197

 آلودگی هوا افراد را چاق  میکند/ نا امنی غذایی را در چهره مردم می بینیم

رییس مرکز تحقیقات امنیت غذایی دانشگاه  علوم پزشکی اصفهان گعت: آلودگی هوا با ایجاد اختلال هورمونی و اختلال در خون باعث ایجاد چاقی در افراد میشود .
به گزارش خبرنگار باخبرباش، امانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر ۸ استان در کشور امنیت غذایی ندارد.
وی با اعلام‌اینکه آلودگی هوا با ایجاد اختلال در خون به مغز پیام اشتباه گرسنگی میدهد و فرد به جای رفع تشنگی که در زمان آلودگی اوا نیاز دارد، غذا مصرف میکند و همین مسئله باعث چاقی میشود، ادامه داد: نا امنی غذایی را امروزه در چهره مردم می بینیم و در صف مرغ و گوشت و شکر و غیره دریافت خواهیم کرد.
رییس مرکز تحقیقات امنیت غذایی دانشگاه  علوم پزشکی اصفهان با ارایه تعریفی از  امنیت غذایی گفت: از نظر سازمان جهانی بهداشت و کمیته تغذیه سازمان ملل متحد دسترسی همه افراد به غذای سالم و کافی را امنیت غذایی می گویند.
وی با بیان اینکه غذای اصلی ایرانی ها نان است چون در طول یک روز ۳۲۰ گرم نان مصرف میکند که در مکزیک ذرت هست و در فرانسه سیب زمینی است، ادامه داد: هر اندازه فشار اقتصادی بیشتر شود گرایش مردم به نان بیشتر میشود و اگر قیمت نان افرایش یابد قطعا مردم دچار مشکل میشوند.
امانی گفت: علاوه بر نا امنی غذایی شاهد  نا امنی تغذیه ای هم هستیم و هنگامی رخ می دهد که  به جای سیری سلولی شاهد سیری گوارشی باشیم  یعنی با نان یا مثلا یک موز فرد شاید سیر شود اما چون فرد مواد مغذی کافی و کامل را دریافت نکرده است  به مرحله سیری سلولی نمی رسد.
وی افزود : چاقی که امروز فاکتور اصلی در بروز بیماری ها شده است بر اثر آلودگی هوا، خشکسالی زاینده رود که علت اصلی پیاده روی بود و مصرف فست فودها بر فرد عارض میشود.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41