امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5962

 آیا مالک می تواند بدون اجازه مالک سرقفلی مغازه را تصاحب کند؟

با سلام پدر بنده در سال 58 سرقفلی یک باب مغازه رو خریداری نموده اند و دارای اجاره نامه رسمی سرقفلی را دارا می باشیم اجاره سالانه صاحب ملک به روزبه ایشان پرداخت شده و اسنادی از ایشان دریافت نموده ایم . پدر بنده در سال 94 فوت کرده و به تازگی صاحب ملک بدون هیچ گونه مجوز قضایی اقدام به تعویض و ورود به مغازه ما را نموده اند و با توجه به شکایت ما به کلانتری ایشان اقرار کرده اند که جوشکارآوردن و قفل مغازه رو برش داده لازم به توضیح است مغازه داری احناس می باشد و ما تا یک ماه پیش به مغازه رفت و آمد داشتیم جهت تحویل اجناس مشتریان .می خواستم بپرسم ایا مالک حق اجازه چنین کاری را دارد ؟

  

پاسخ:

مسلماً با توجه به تعلق حق سرقفلی یا کسب و پیشه و رابطه استیجاری فی مابین چنین حقی نداشته و اقدام مشارٌالیه فاقد وجاهت قانونی است .

نظر به ماهیت پویای مباحث حقوقی و لزوم در نظر گرفتن تمام جوانب موجود در هر مورد خاص، پاسخ هایی که در سایت مشاهده می نمایید صرفا جهت افزایش سطح آگاهی شما و بیان نظرات و مواد قانونی مشهور ارائه گردیده و ممکن است نتیجه دادرسی در عمل متفاوت با پیش بینی اظهار شده باشد و یا به جهت صدور قوانین و بخشنامه های بعدی، مواد قانونی ذکر شده قابلیت استناد خود را از دست داده باشند. 

لذا این سایت هیچگونه مسولیتی در این خصوص نمی پذیرد و اکیدا پیشنهاد می شود تا در هر مورد خاص پس از کسب اطلاعات و آگاهی های عمومی، حتما با وکلای متخصص سایت مشورت نمایید تا به بهترین شکل ممکن بتوانیم پاسخگو نیاز شما باشیم.

منبع خبر :  دانا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41