امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 101

 ارتفاع برف در پیست اسکی فریدونشهر به بیش از یک متر رسید

علیرضا اسپنانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ریزش روز گذشته برف در فریدونشهر در طول چند سال اخیر بی سابقه بوده است.
وی با بیان اینکه محورهای منتهی به پیست اسکی پوشیده از برف است، اظهارداشت : تردد در این محورها حتی با وجود تجهیزات زمستانه به سختی صورت می گیرد.
به گفته وی بالابر پیست اسکی فریدونشهر امروز به علت تعمیر غیر قابل استفاده است.
بنا به گفته کارشناسان هواشناسی ارتفاع برف در مرکز فریدونشهر نیز به بیش از 40 سانتی متر رسید.
گردنه کلوسه و شادی فریدونشهر نیز مسدود است و تلاش راهداران برای بازگشایی آن ها ادامه دارد.
کارشناسان پیش بینی کرده اند حجم بالای برف گردشگران بسیاری را در روزهای آخر هفته جاری به سمت غرب استان و به ویژه فریدونشهر روانه خواهد کرد.
این در حالی است که گزارش های هواشناسی بیانگر ادامه بارش ها تا آخر هفته است.
کارشناسان هواشناسی هشدار داده اند به دلیل ادامه بارش برف، لغزنده بودن محورها و برودت هوا، مردم از سفرهای غیر ضروری در این هفته خودداری کنند و حتی الامکان در سفر به نقاط کوهستانی همه تجهیزات لازم گرمایشی و زمستانه را به همراه داشته باشند.
شدت بارش ها مدارس فریدونشهر را امروز سه شنبه در همه مقاطع تحصیلی به تعطیلی کشاند.
ارتفاع برف در شهر های بوئین میاندشت به بیش از 30 سانتی متر و در ارتفاعات به بیش از1.5 متر رسید.
در زمان حاضر به دلیل حجم سنگین برف دسترسی به پیست اسکی افوس بویین میاندشت بسیار سخت است.
به گفته مسوولان راهداری و حمل و نقل جاده ای محورهای غرب استان برفی است و تردد خودروها با مشکل مواجه شده است. منابع محلی خبر داده اند هم اکنون بسیاری از محورهای روستایی شهرستان های غرب استان نیز پوشیده از برف است و تردد در آن ها بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.
بنا به اظهار کارشناسان، بررسی نقشه‌ های هواشناسی بیانگر عبور سامانه ناپایدار، طی امروز بر روی استان است که در مناطق غرب و جنوب استان انتظار بارش برف و باران، برای مناطق مرکزی احتمال باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود و از اواسط روز چهارشنبه سامانه جدیدی وارد استان خواهد شد که باعث بارش باران و برف در مناطق غرب، جنوب و مرکزی خواهد شد.
در زمان حاضر پیست اسکی فریدونشهر و پیست اسکی افوس، مهمترین نقاط گردشگری زمستانه استان اصفهان است که سالانه بیش از 40 هزار گردشگر را از استان و سراسر کشور به سوی خود جذب می کنند. 
پیست اسکی فریدونشهر در سه کیلومتری این شهر در دامنه کوه تسیخه قرار دارد، دسترسی به این پیست از طریق جاده ارتباطی اصفهان به الیگودرز، سه راهی فریدونشهر، پس از شهرستان فریدونشهر، جاده فریدونشهر به سیبک، سه راهی جاده روستای چغیورت امکان پذیر است. 
یست اسکی افوس دومین پیست غرب استان اصفهان با فاصله 2 کیلومتری از شهر در مجموعه گردشگری سرچشمه افوس و در 180 کیلومتری استان اصفهان قرار دارد. 
شهرستان فریدونشهر با بیش از 35 هزار نفر جمعیت در 180 کیلومتری و شهرستان بوئین میاندشت با حدود 30 هزار نفر جمعیت در فاصله 160 کیلومتری غرب استان اصفهان همجوار با رشته کوه های زاگرس مرکزی قرار دارد.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41