امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 104

 از فروش بلیت افتتاحیه با قیمت نامتعارف تا اعلام آن در رسانه ملی!

فیلم سینمایی «سلام بمبئی» در شرایطی اکران می شود که بلیت افتتاحیه آن 300 هزار تومان عرضه می شود.تهیه کننده این اثر بنا به هر دلیلی قیمت بلیت افتتاحیه را این گونه در نظر گرفته است اما نکته حایز اهمیت این که این نظر شخصی ایشان است  اما وقتی سینما تیکت خرید بلیت برای این افتتاحیه را امکان پذیر می کند این سوال ایجاد می شود که سینما تیکت که تنها سایت ارایه بلیت سینما است و سیستم مکانیزه خود را از سینما شهر -یکی از موسسات وزارت ارشاد است - تامین می کند چگونه اجازه ارایه بلیت با این قیمت را یافته است.

ترکیان مسئول سینما تیکت در پاسخ به سوال خبرنگار سینمایی فارس درباره ارایه بلیت افتتاحیه به این قیمت گفت: ارایه بلیت افتتاحیه برج میلاد با قیمت 300 هزار تومان به درخواست آقای نوروزبیگی تهیه کننده اثر و مسئول برگزاری افتتاحیه بود و ما هیچ دخالتی نداریم. من هم معتقدم بلیت افتتاحیه گران است.

وی در پاسخ به این سوال که شما مجوزی از وزارت ارشاد برای ارایه بلیت دارید یا خیر گفت: ما هیچ گاه از ارشاد مجوز نمی گیریم.

ترکیان در پاسخ به این سوال که با توجه به قیمت بالای مراسم احساس نکردید نیاز به دریافت مجوز از ارشاد است گفت: به دلیل اعتمادی که به آقای نوروزبیگی داریم امکان ارایه بلیت افتتاحیه را فراهم کردیم و مجوزی دریافت نخواستیم.

اما نکته حایز اهمیت این که سایت سینما تیکت سایت مخصوص ارایه بلیت سینما است و در حوزه بلیت کنسرت و موسیقی هیچ گونه فعالیتی ندارد. این مراسم به گفته کارگردان اثر  خواننده هندی فیلم، ترانه‌های فیلم را به صورت زنده اجرا می‌کند .  با این اوصاف سینما تیکت چگونه می تواند برنامه  ترکیبی که علاوه بر افتتاحیه فیلم خواندن ترانه و اجرای موسیقی هم در آن وجود دارد را با این قیمت بدون مجوز از وزارت ارشاد ارایه دهد.

نکته جالب دیگر این که تهیه کننده اثر برای فیلم دیگری به برنامه سینمایی هفت می رود اما درباره افتتاحیه فیلم «سلام بمبئی» و قیمت 300 هزار تومانی آن صحبت می کند. ایشان  به طور قطع از اداره اماکن مجوز برای اجرای برنامه گرفته است اما اداره اماکن به قیمت بلیت این مراسم توجهی ندارد حال این که شورای صنفی نمایش هم درباره ارایه قیمت بلیت افتتاحیه سلام بمبئی هیچ گونه اختیاری ندارد و سخنگوی شورای صنفی نمایش تاکید دارد که قیمت بلیت افتتاحیه فیلم به شورا هیچ ارتباطی ندارد که نظر بدهد . سوال اینجاست که کدام ارگان و نهاد بر این نوع تصمیم گیری اعمال نظر می کند و آیا هیچ کنترلی بر قیمت تعیین شده از سوی تهیه کننده برای افتتاحیه نباید باشد؟ مسئولین وزارت ارشاد  هم مدعی هستند که  هیچ گاه در قیمت بلیت افتتاحیه نقشی ندارند پس در این  میان چه کسی باید به این وضعیت سامان دهد.

سایت رسمی سینما که امکانات مکانیزه خود را از وزارت ارشاد در اختیار دارد به صورت رسمی بلیت فروشی مراسم را آغاز کرده و هیچ یک از ارگان ها و نهادها نظارتی بر قیمت آن ندارند. چه کسی پاسخگوی این رقم نامتعارف بلیت و ارایه آن در سایت رسمی تهیه بلیت سینما است درحالی که مراسم علاوه بر نمایش فیلم خواننده هم خواهد داشت و از حیطه اختیارات این سایت خارج است. نکته جالب این که  تهیه‌کننده فیلم مذکور، پرداخت  هزینه افتتاحیه را برای هیچ کس اجباری ندانسته اگر این گونه است  پس چرا این رقم سنگین را  برای ورود به چنین مراسمی تعیین کرده است؟ کجای دنیا قیمت بلیت سینما 10 هزار تومان و افتتاحیه فیلم 30 برابر آن قیمت گذاری می شود؟

با این اوصاف باید دید روزهای آتی سازمان سینمایی به عنوان متولی سینما یا ارگان ها و نهادهای ذیصلاح چه تصمیمی برای قیمت بلیت و ارایه آن در سایت رسمی سینما خواهند داشت.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41