امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 1271

 از یائسگی در مردان چه می‌دانید؟

زنان، تنها کسانی نیستند که از تغییرات هورمونی رنج می‌برند. گزارشات نشان می‌دهند که مردان نیز برخی از علایم یائسگی که در زنان رخ می‌دهد را تجربه می‌کنند که معمولا با دریافت هورمون تستوسترون برطرف می‌شود. از آنجایی که دوره معینی مانند یائسگی در زنان، در مردان وجود ندارد، به این حالت کاهش تستوسترون می‌گویند. درواقع مردانی که ناگهان با کاهش سطح تستوسترون روبه‌رو می‌شوند، وارد دوران یائسگی خود شده‌اند.

شرایطی مثل خستگی، ضعف، افسردگی و مشکلات جنسی از علائم دوران یائسگی در مردان هستند. برخلاف یائسگی زنانه که تولید هورمون، به طور کامل متوقف می‌شود، در مردان، تولید تستوسترون کاهش می‌یابد اما روندی کند دارد. برای تشخیص یائسگی در مردان، کافیست معاینه فیزیکی انجام شود، علایم بررسی شوند، بیماری‌هایی که است باعث کاهش تستوسترون شوند، بررسی شوند و یک آزمایش خون گرفته شود تا سطح تستوسترون مشخص شود.

اگر سطح هورمون پایین بود، با دریافت تستوسترون، علایم یائسگی برطرف می‌شوند اما درست همانند هورمون‌درمانی در زنان، دریافت هورمون در مردان نیز اثرات جانبی مخصوص به خودش را دارد. برای مثال احتمال بدتر شدن سرطان پروستات وجود دارد. در این صورت باید در رژیم غذایی، برنامه ورزشی و داروهای خود تغییر ایجاد کنید.

منتشر شده توسط: آزمایشگاه نوبل

تلفن :36646204-36285130-36287555

آدرس: اصفهان-سه راه حکیم نظامی

از وب سایت ما به آدرس http://www.nobellab.com دیدن کنید

ایمیل:
Info@nobellab.com

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41