امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4370

 استقرار ۱۰ تیم سلامت روان در پلاسکو برای مدیریت استرس آتش‌نشانان

معاون مرکز سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات تیم سلامت روان در حادثه پلاسکو را تشریح کرد.

علی اسدی  در این خصوص اظهار کرد: ۱۰ تیم سلامت روان با هماهنگی وزارت بهداشت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران برای مدیریت استرس و کاهش آلام ماموران آتش نشانی، اورژانس و کسبه ساختمان پلاسکو و خانواده های مفقودان این حادثه در محدوده این منطقه مستقر شده اند. تیم‌های مدیریت استرس با همکاری استادان روانشناسی و روانپزشکی از جمله دکتر یاسمی، مشاور سابق سازمان بهداشت جهانی از روز پنجشنبه کار خود را برای کاهش و مدیریت استرس حادثه ساختمان پلاسکو شروع کردند. روز پنجشنبه و جمعه نیز شش تیم فعال بودند.

وی افزود: روز شنبه تعداد این تیم‌ها با حضور ۲۰ کارشناس سلامت روان در قالب ۱۰ تیم دو نفره افزایش یافت. همچنین بیمارستان روزبه برای ارائه خدمات تخصصی تر روانپزشکی در اماده باش کامل است. در این راستا آماده سازی و آموزش اولیه در خصوص موارد مرتبط با این حادثه صورت گرفته است.

به گفته وی، نظارت برعملکرد درمانی نیز به صورت مداوم توسط دو استاد آنکال انجام می‌گیرد و موارد ارجاعی سوی تیم های مستقر و سیار محل حادثه، به صورت تمام وقت پذیرش می‌شوند. همچنین جلسه گروهی با مشارکت نمایندگان بهزیستی، سازمان نظام روانشناسی برای گروه امداد، نجات و حریق حاضر درحادثه پلاسکو برگزار شد.

 

 
 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41