امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2359

 اصفهان برای ششمین روز در وضعیت قرمز قرار گرفت/ باز بودن کارخانه جات آلوده به چه قیمت؟

اصفهان برای ششمین روز متوالی در وضعیت هشدار و به رنگ قرمز درآمده و آلوده برای عموم اعلام شده است  و این در حالی است که متولیان استان به جای نظارت بر روی عملکرد کارخانه جات و ورود جدی، استفاده از خودروهای شخصی را نشانه گرفتند و از مردم تقاضایی استفاده از حمل و نقل عمومی را می کنند.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، امروزه میزان مرگ و میر و همچنین بیماری های ریوی و تنگی نفس بر اثر آلودگی هوا بیش از کرونا نباشد، کمتر از این نیست و آلودگی هوا با پایین آوردن سیستم ایمنی بدن، عوارض جبران ناپذیری را بر سلامتی جسم و روان افراد  برجای گذاشته است.

یک تحلیل گر مسائل روز جامعه  خواستار علت و عوامل اصلی آلودگی هوا شد و گفت: لازم است که قبل از هر مسئله ای،  میزگرد بررسی مشکلات آلودگی هوا که در شبکه اصفهان  پخش شد،  را یک نیم نگاهی بیندازیم در این برنامه مدیر کل محیط زیست استان اصفهان بیان داشت: 90 درصد از کارخانه های اصفهان در شعاع 50 کیلومتر از شهر اصفهان قرار دارد.

یعنی بیشتر کارخانه جات در شهرستان لنجان، مبارکه، خمینی شهر ،نجف آباد، کوهپایه، اژه ای، شاهین شهر، دولت آباد و بعد از مهییار عمده شهرک های صنعتی ، رنگ سازی، پل اکریل ، ذوب آهن و.. قرار دارد.

 مدیر کل محیط زیست استان اصفهان نیز در این برنامه به صراحت اعلام کرد که امکان پایش 90 درصد کارخانه جات را نداریم چون زورمان به آنها نمی رسد و آن کارخانه جاتی هم که امکان بازدید و پایش هست امکان اعلام قانونی نداریم.

این در حالی است که در این میزگرد تلوزیونی دادستان اصفهان با استناد به مطالب کلی مطرح کرد که قبول داریم هوا آلوده است و آلودگی زیاد است ، کم کاری هایی صورت گرفت و لازم است همت کنیم و با همکاری یکدیگر با عوامل آلودگی هوا برخورد شود.

غلامی، معاون استانداری نیز راهکار کاهش آلودگی هوا را ورود 10 هزار موتور برقی در سطح بازار بیان کرد و با توصیه به مردم که کمتر گاز مصرف کنید تا در کاهش آلودگی هوا سهیم باشیم.

سخنان آقای غلامی در حالی است که در وهله اول ایا مردم توان خرید موتورهای برقی را دارند و با وجودی که طبق تحقیقات دانشگاه صنعتی سهم خودرو در آلودگی هوا 25 درصد است و بالغ بر چندین ماه که از ساعت 9 شب تا 4 صبح محدودیت تردد داریم، چرا همچنان مسئولان اصرار دارند آلودگی هوا را به خودرو و حتی گاها استفاده بیش از حد از گاز منتسب می دانند، منحرف کردن اذهان از عوامل اصلی آلودگی هوا به چه علت است.

باز بودن کارخانه جات به نفع چه کسانی است یا اینکه چرا مسئولان و متولیان امر به طور جدی برای پایش عملکرد کارخانه جات ورود نمی کنند؟ آیا جریمه های مالی برایشان منفعت بیشتری دارد؟

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41