امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 211

 اصفهان به تفلیس سفر می‌کند

عکاسان اصفهانی این بار لنز دوربینشان را بر روی معماری و فرهنگ شهر خود زوم کردند تا نصف جهان را با عکس‌هایشان به تفلیس ببرند شهری که گویند نسخه مینیاتوری شهر اصفهان است.

گالری اکنون فراخوانی مبنی بر برگزاری نمایشگاهی با عنوان "تفلیس نسخه مینیاتوری شهر اصفهان" ارسال کرد و پس از انتخاب عکس از میان آثار عکاسان چندی دیگر معماری و فرهنگ اصفهان را در تفلیس به نمایش می‌گذارد. الناز رجبیان، مدیر گالری اکنون در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: پس از چند سفر به تفلیس متوجه شدم این شهر شباهت های زیادی به اصفهان دارد و حتی در سفارت تفلیس جمله ای مبنی بر این که تفلیس نسخه مینیاتوری شهر اصفهان است نوشته شده و همین جمله مرا به فکر فرو برد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ماه های گذشته علاوه بر سفر های زیادی که به این شهر می شود مهاجرت و سرمایه گذاری در این شهر زیاد شده است و این مسئله برای من عجیب بود چرا که تفلیس معماری و فرهنگ غنی تری نسبت به اصفهان ندارد و سوالی که برای من ایجاد شد این بود که چرا نباید از تفلیس به اصفهان سفر کنند و این آمار یک سویه باشد؟ از همان زمان تلاش کردم که حرکتی در راستای شناختن اصفهان به مردم تفلیس انجام دهم.

مدیر گالری اکنون ادامه داد: در آخرین سفرم به تفلیس با گالری b&w که یکی از گالری های حرفه ای عکس تفلیس است صحبت کردم و قرار شد که نمایشگاه گروهی از عکس عکاسان اصفهانی که معماری، فرهنگ تمدن و فولکولر محلی مردمان شهر اصفهان را نشان می دهد را به نمایش بگذاریم و زمانی که فراخوان ارسال شد ۶۰ ایمیل از عکاسان دریافت کردیم و اکنون عکس های منتخب عکاسان اصفهانی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه از بناهای تاریخی و فرهنگ مردم اصفهان است که استادان دانشگاه و پیشکسوتان عکاسی در این راه با ما همراه شدند و کمک های شایانی به ما کردند. این نمایشگاه با حضور ۳۵ عکاس که اصفهان را به خوبی به نمایش گذاشته است از ۱۴ تا ۱۶ نوامبر( ۲۳ تا ۲۵ آبان) از طرف گالری اکنون در تفلیس برگزار می شود.

رجبیان با اشاره به دستاوردهایی که این نمایشگاه به همراه خواهد داشت گفت: دستاورد فرهنگی این نمایشگاه این است که مردم شهر تفلیس با معماری و فرهنگ شهر اصفهان آشنا می‌شوند و همچنین دیده شدن و شناخته شدن عکاسانی است که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند که حتی بعضی از این عکاسان تابه حال نمایشگاهی برگزار نکرده اند و برای اولین بار عکس خود را برای مردم تفلیس به نمایش می گذارند.

وی ادامه داد: همچنین باز شدن راه همکاری بین تفلیس و اصفهان در راستای هنر و فرهنگ است چرا که راه همکاری صنعتی میان اصفهان و تفلیس اتفاق افتاده است اما این راهی جدید فرهنگی و هنری است که باز می شود.

مدیر گالری اکنون تصریح کرد: این نمایشگاه تنها نمایشگاهی نخواهد بود که توسط اصفهان و تفلیس برگزار می‌شود این اولین نمایشگاه با عنوان "تفلیس نسخه مینیاتوری شهر اصفهان" شماره یک برگزار می‌شود و نمایشگاه های بعد با موضوعات دیگر اما با همین هدف برگزار می‌شود.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41