امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2312

 اصفهان به رنگ خاکستری درآمده است / اعلام هشدار از سوی مسئولان، درد آلودگی را دوا نمی کند

اصفهان که به جهت انباشت آلاینده ها در شش ماه دوم به رنگ خاکستری درآمده است و امروزه نفس مردم اصفهان از تنگی هوا به شماره درآمده است و مسئولانی که تنها در حد اعلام و هشدار فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، آلودگی شدید هوای اصفهان این روزها باعث شده به استفاده از سوخت مازوت کارخانه جات شک برده و در صدد بررسی بیشتر روی فعالیت آنها از سوی استاندار شوند.

در شش ماه دوم سال شاهد آلودگی شدید هوا در اصفهان هستیم که با وجود اینکه مطالعه علمی و تحقیقاتی در خصوص علل آلودگی هوا شده است اما اینکه چرا مسئولان به جای عملکرد تنها در حد هشدار باقی مانده اند.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان در این خصوص به خبرنگار باخبرباش اظهار داشت:  نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی پایدار برروی استان طی سه روز آینده می‌باشد. بر این اساس طی این مدت در اکثر مناطق استان وضعیت جوی صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد ملایم پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت، با توجه به پایداری نسبی جو ، در مناطق مرکزی و صنعتی استان از جمله کلان‌شهر اصفهان شرایط انباشت آلاینده های جوی به‌ویژه در ساعات اولیه روز مهیا می‌باشد و شاخص کیفیت هوا ناسالم برای گروه های حساس و در برخی ساعات ناسالم برای عموم خواهد بود.

سیدان با اعلام اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان ۱ تا ۲ درجه افزایش خواهد داشت، ادامه داد: صاف و غبارمحلی، گاهی وزش باد ملایم و انباشت آلاینده های جوی تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

وی با اظهار اینکه امروز اصفهان از نظر آلودگی هوا در وضعیت نارنجی قرار گرفته است، اضافه کرد:  تداوم پايداري جو و سكون هوا باعث  انباشت و افزايش غلظت آلاينده هاي جوي در کلان شهر اصفهان و مناطق صنعتی استان شده است که كاهش ديد افقي و كاهش كيفيت هوا تا حد ناسالم براي عموم و در مناطق پرتردد به طور موقت درحد بسيار ناسالم است.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان بیان داشت: اتخاذ تمهيدات لازم در جهت محدود نمودن منابع انتشار آلاينده ها در خصوص كاهش آلودگي هوا، خودداري از ترددهاي غير ضروري در سطح شهر براي عموم و به ويژه براي كودكان، افراد مسن و بيماران تنفسي و قلبي و خودداري از فعاليت هاي طولاني يا سنگين خارج از منزل است.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41