امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 670

 اصفهان هم ظرفیت برگزاری همایش های ملی و فراملی را با بهترین کیفیت دارد

این روز ها تنها پایتخت و در راس آن برج میلاد تهران میزبان همایش های  بزرگ ملی و فراملی ایران هستند و سایر استان ها اگرچه از لحاظ غنای فرهنگی و هنری از پتانسیل بالایی برخوردار هستند اما زیر ساخت های لازم برای پاسخ به نیازهای چنین همایش هایی را ندارند تا به این وسیله از سعادت میزبانی محروم شوند .

البته این محرومیت به مزاج مردم استان های کشور خوش نیامده است و به همین دلیل تلاش هایی برای تدارک این زیر ساخت ها در استان های مختلف شکل گرفته که از جمله ی آن می توان به پروژه ی سالن اجلاس سران در اصفهان اشاره کرد .

اما این پروژه ها که عموما از اعتبارات دولتی و بودجه ی شهرداری ها استفاده می کنند اکثرا در میانه ی راه دچار کمبود اعتبار شده و ماه ها بلکه سال ها از جدول زمان بندی خود عقب هستند . البته نمی توان هم منکر آن شد که ساخت سالن هایی که بتواند نیازهای یک همایش  را در سطح ملی و فراملی تامین کند مستلزم هزینه های بسیار است .

 بخش خصوصی نیز به دلیل آن که ساخت سالن های  همایش ، سرمایه گذاری بسیار بالایی می طلبد و درآمد قابل اعتنایی هم نمی تواند داشته باشد در این عرصه حضوری کم رنگ را از خود به نمایش گذاشته است .

اما به نظر می رسد در اصفهان و در میان شرکت های خصوصی ، شرکت پرستیژلند ایران در میدان ساخت سالن های سینما و همایش پای گذاشته است و با در نظر گرفتن یک مجموعه ی سینمایی متشکل از 7 سالن و ساخت هتل هایی که مراحل پایانی ساخت را پشت سر می گذارند شرایطی را فراهم کرده تا علاوه بر رفع نیازهای فرهنگی مردم اصفهان ، این استان از هم اکنون بتواند میزبانی از همایش های بزرگ را  بر عهده بگیرد .

کیفیت سالن های ساخته شده در مرکز اصفهان سیتی سنتر به گونه ای است که  حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور پس از بازدید از آن گفت : اصفهان سیتی سنتر به واسطه ی کیفیت سالن های سینما و همایشی که احداث نموده  شرایطی را به وجود آورده که اصفهان می تواند میزبان همایش های ملی و فراملی باشد

وی احترام به مخاطب و احترام به تولیدات سینمایی را ویژگی منحصر به فرد سالن های اصفهان سیتی سنتر دانست و اضافه کرد : در گذشته هنر فرش به عنوان عصاره ی هنر و فرهنگ ایران معرفی می شد اما امروز خلاصه ی هنر در سینما است و چنین مجموعه ی می تواند در بهتر نشان دادن این هنر به مخاطب بسیار تاثیر گذار باشد .    

با بررسی تعداد سالن های سینما در اصفهان به سادگی مشخص می شود که اصفهان سیتی سنتر به تنهایی زیرساخت های سینمایی استان را دو برابر ساخته و طبیعی است که با حضور هنرمندان اصفهانی و کلید زدن برنامه های فرهنگی بیش از پیش اصفهان سیتی سنتر به عنوان یک مرکز فرهنگی شناخته می شود .

امروز مطابق با آنچه رئیس سازمان سینمایی کشور بر آن اذعان دارد اصفهان سیتی سنتر می تواند میزبان همایش ها و جشنواره های ملی و فراملی باشد البته اینکه از  ظرفیت های این مجموعه استفاده شود و شرایط سوق دادن همایش ها به اصفهان فراهم گردد یا نه ؟ مساله ای است که به قدرت چانه زنی مسولین استانی گره خورده است .

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41