امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3582

 اعترافات جدید «هانیبال قذافی» درباره ناپدید شدن امام موسی صدر

« هانیبال قذافی» فرزند « معمر قذافی» حاکم سابق لییی که در زندان لبنان بسر می برد، در اعترافاتی جدید مدعی شده که « عبدالسلام جلّود» نخست وزیر و مرد شماره دو لیبی در حکومت قذافی ، امام موسی صدر و دو همراهش را ربوده و پدرش در این پرونده مقصر نبوده است».

به گزارش   روزنامه لبنانی الاخبار روز شنبه نوشت: جلسه بازجویی از هانیبال قذافی پسر معمر قذاقی دیکتاتور لیبی با جلسه های گذشته متفاومت بود زیرا در این جلسه که با حضور قاضی «زاهر حماده» برگزار شد بر روی اصل ماجرای ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراهش شیخ «محمد یعقوب» و «عباس بدرالدن» روزنامه نگار تمرکز شد.

این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد: هانیبال قذافی برای اولین بار از زمان بازداشتش در لبنان در دسامبر سال ۲۰۱۵ تاکنون اطلاعاتی ارائه کرد و منایع آگاه، اعتراف های او را استثنایی خوانده اند زیرا پرده از مسائلی برداشت که برخی از آنها پیشترمعلوم نبود.

الاخبار تصریح کرد:مهمترین مساله استثنایی که در اعتراف های هانیبال جود داشت اصرارش بر بی گناه بودن پدرش معمر قذافی در پرونده ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراهش بود.
وی ، «عبدالسلام جلّود» نخست وزیر وقت و مرد شماره دو لیبی در حکومت قذافی را ( اکنون زنده و احتمالا در ایتالیا است) به دست داشتن در این پرونده متهم کرد.

هانیبال قذافی گفت که پدرش مسئولیپ پرداخت دیه به خانواده های قربانیان را برعهده گرفت چون مغز متفکر عملیات ربایش یکی از مسئولان رسمی نظام او بود.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی سیر تا پیاز پرونده را می داند، گفت که سه نفر در جریان کامل ماجرا هستند از جمله برادرش «سیف الاسلام قذافی» که در لیبی در زندان به سر می برد، «عبدالسلام جلود» و نفر سوم نیز برادردیگرش «المعتصم» بوده است که در حوادث چند سال پیش لیبی کشته شد.

به نوشته الاخبار ، هانیبال با تکرار پیشنهاد خود به قاضی گفت: من حاضر به همکاری برای حل این پرونده هستم.

وی ، وقتی قاضی پرسید، چطور حاضر به همکاری هستید، گفت: همین که آزاد شوم می توانم با شخصیت های اصلی که در لیبی حکومت کرده اند ارتباط برقرار کنم و آنگاه پایان این پرونده روشن می شود.

این روزنامه لبنانی به نقل از منابعی نوشت: قذافی از دست داشتن نقش برخی شخصیت های محوری نظام خود در ربوده شدن امام موسی صدر سخن گفته اما بر نقش دو نفر تاکید ویژه داشته است و آنها عبدالسلام جلود و «موسی کوسا» وزیر خارجه اسبق لیبی است.

گفته می شود که کوسا هم زنده است و احتمالا در لندن زندگی می کند.

پسر قذافی تاکید کرد که عبدالسلام جلود، امام موسی صدر را به منطقه جنزور لیبی برد تا او را در اقامت اجباری (حبس خانگی) قرار دهد اما نمی دانم بعد از آن چه اتفاقی افتاد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41