امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3932

 اعتراف دیرهنگام اوباما؛ آمریکا به پیدایش داعش کمک کرد

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در آخرین سخنرانی امنیتی خود دلیل پیدایش داعش را اشتباهات آمریکا در عراق دانست.

باراک اوباما در آخرین سخنراین امنیتی خود در جمع نظاماین در ایالت فلوریدا به مباحث امنیتی پرداخت و دلیل پیدایش داعش اشتباهات آمریکا در عراق بود.

رئیس جمهور امریکا گفت:” وقتی ما درباره چگونگی پاسخ به اقدامات داعش تصمیم گیری می کردیم، از تکرار برخی از اشتباهات رخ داده هنگام حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ امتناع ورزیدیم که در بلند شدن سازمانی که داعش شد، کمک کردند”.

اوباما خاطرنشان کرد تکیه اساسی در سال ۲۰۱۴ و تا به حال معطوف کمک به “دولت وحدت ملی” عراق است که در درجه اول به مبارزه با داعش اشتغال دارد.

اوباما یادآور شد علاوه بر این آمریکا ائتلاف متشکل از بیش از ۶۰ کشور از جمله همسایگان عراق را تشکیل داد. رئیس جمهور امریکا یادآور شد:”سپس مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق را نه با استفاده از گردان های آمریکایی بلکه با استفاده از گروه های محلی آغاز کرده و با فرستادن تجهیزات ، مستشاران و نیروهای ویژه به آنها کمک کردیم”.

به گزارش اسپونتیک:باراک اوباما، رئیس جمهور و فرمانده کل قوای کنونی آمریکا در جریان این سخنرانی گفت: جانشینم باید بسیاری از رویکردهای مرا بپذیرد و مبارزه علیه ترور را ادامه دهد.

وی افزود: کل هدف تروریست‌ها این است که ما را بترسانند به طوری که ماهیت و دموکراسی‌مان را تغییر دهیم. حقیقت این است که مردم و دولت‌ها در زمانی که وحشت زده شدند نمی‌توانند تصمیمات درست و خوبی را اتخاذ کنند. من نسبت به زمانی که در ژانویه ۲۰۰۹ زمام امور را به دست گرفتم از نظر اخلاقی، قانونی و نظامی کمپین ضد ترور آمریکا را در روند باثبات‌تر و شفاف‌تری قرار دادم.

وی همچنین به دفاع از تصمیماتش درخصوص ممنوعیت روش‌های بازجویی، بستن زندان گوآنتانامو و خروج نیروهای آمریکایی از جنگ‌های خاورمیانه پرداخت و گفت: کار درست همین بود. من حق داشتم تا نیروهایمان را از عراق خارج کنم و به مبارزات در افغانستان پایان دهم. من کار درستی کردم که یک توافق اتمی با ایران امضا کردم و عملیات کشتار اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده را فرماندهی کردم. به همین منظور به موفقیت ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا در عراق و سوریه اشاره می‌کنم و تاکید دارم که به نحوه استفاده آمریکا از پهپادها شفافیت‌ بیشتری بخشیدم.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41