امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2357

 افزایش 40 درصدی قیمت مواد شوینده / مایع ظرفشویی و دستشویی و پودر رختشویی در بازار نیست

مایع ظرفشویی و دستشویی و پودر رختشویی در سطح  بازار نیست و بیش از 40 روز شرکت های تولید کننده مواد شوینده از عرضه محصولات خود به بازار خودداری می کنند و این در صورتی که 40 درصد روی قیمت مواد شوینده رفته است.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، با توجه به اینکه بین 20 تا 30 درصد مواد اولیه مواد شوینده گران تر شده است و مواد اولیه وارداتی از کشورهای مالزی و چین است بنابراین از چند روز پیش شاهد افزایش قیمت 40 درصد مواد شوینده در سطح بازار بودیم.

یکی از فعالین حوزه فروش و توزیع مواد شوینده در این ارتباط به خبرنگار با خبر باش ضمن مطالب فوق ادامه داد: امروزه به غیر از چندین شرکت بزرگ تولید کننده مواد شوینده ، زیر 10 شرکت فعال است .

وی بیان داشت: در حال حاضر پودر رختشویی از 90 هزار تومان به 140 هزار تومان رسیده است و این جهش قیمت به خاطر گران بودن و وارداتی بودن مواد اولیه محصولات شوینده است.

پرویز ترابی با 20 سال سابقه کار در حوزه مواد شوینده با اشاره به اینکه امروزه شرکت های بزرگ تولید و توزیع کننده مواد شوینده از عرضه محصولات خود به بازار خودداری می کنند، ادامه داد: بیش از 20 روز است که با کمبود بسیاری از مواد شوینده در بازار مواجهیم به علت اینکه شرکت های تولید کننده منتظر ثبات بازار و سپس عرضه محصولات خود هستند.

وی با بیان اینکه 20 سال در این حوزه کار می کنم اما تاکنون بازار را اینگونه ندیده ام، ادامه داد: بالا رفتن قیمت گالون شرکت های شوینده و مواد اولیه شامل اسانس و رنگ آن باعث افزایش قیمت مواد شوینده شده است.

امینی یکی دیگر از فروشندگان مواد شوینده از قیمت های لحظه ای مواد شوینده در سطح بازار خبر داد و گفت: به عنوان مثال یک محصول از یک شرکت با یک ویژگی با سه اتیکت قیمت به بازار عرضه می شود.

وی در بازار با کمبود مایع دستشویی، ظرفشویی و پودر رختشویی مواجهیم که بیش از یکماه درخواست دادیم اما موجود نیست.

 

یک شرکت تولیدی، تعیین کننده قیمت مواد اولیه شوینده در ایران است

 میلاد خوشکام که بیش از 8 سال است در حوزه پخش مواد اولیه برای شرکت های سازنده و تولیدی مواد شوینده فعالیت می کند در این ارتباط افزود: تنها یک شرکت تولیدی تعیین کننده قیمت مواد اولیه شوینده در ایران است.

وی با بیان اینکه  بدنبال افزایش قیمت دلار و دلار نیمایی برای بسیاری از شرکت های تولیدی صادرات صرفه اقتصادی دارد و بسیاری از مواد شوینده صادر میشود، اضافه کرد: البته ما تنها در حوزه مواد شوینده با مشکل مواجه نیستیم در سایر رسته های مواد شیمیایی مثل رنگ نیز وضعیت بدتر است  اما چون عموم مردم با ان سرو کار ندارند ، این مشکل را حس نکردند.

خوشکام که عضو اتحادیه لوازم پزشکی و مواد شیمیایی گفت: تنها یک شرکت بزرگ در حوزه تولید مواد شوینده در ایران داریم که 35 شرکت زیر مجموعه دارد و بیش از 30 هزار پرسنل فعالیت دارند و مابقی خرده فروش هستند و قیمت ها توسط این شرکت مشخص می شود.

وی گفت: بیشتر مواد اولیه محصولات شوینده تولید داخل است و درصدی کمی وارداتی است اما چون تحت تاثیر دلار و دلار نیمایی و بورس کالا است به همین لحاظ شاهد افزایش رنج قیمت مواد شوینده هستیم.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41