امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2238

 افزایش 40 درصدی کشتار دام و طیور  در اصفهان / کمبود دارو و واکسن  دام و طیور در بازار

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: امسال نسبت به سال گذشته میزان کشتار دام 40 درصد رشد داشته است.

موحدی در گفتگو با خبرنگار باخبر باش اظهار داشت: در شش ماه اول امسال به نسبت سال گذشته میزان کشتار دام با افزایش 40 درصدی روبرو بوده است به این صورت که سال 98 بالغ بر 630 هزار راس دام ازجمله گوسفند، بزغاله، شترمرغ، گوساله، گاو، بز و شتر ذبح شدند و این در حالی که امسال میزان ذبح شدگان به 880 هزار راس می رسد.

وی بیان داشت: میزان کشتار طیور در شش ماه اول امسال نسبت به سال گذشته تغییر محسوسی نداشته است و 33 میلیون قطعه طیور امسال ذبح شدند که سال گذشته 32 میلیون قطعه بوده است.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان اعلام کرد: از دو سال گذشته تاکنون وضعیت بیماریها در حوزه طیور و دام نگران کننده نبوده است و تلفات در حوزه دام و طیور در رنج طبیعی بوده است.

وی با اشاره به اینکه تلفات در واحد مرغداری ها اصفهان به زیر 10 درصد میرسد، گفت: بالغ بر 50 کشتارگاه دام و طیور در سطح استان اصفهان داریم که بالاترین میزان کشتارگاه ها در سطح کشور از آن اصفهان است.

موحدی با اشاره به اینکه تلفاتی در حوزه دام و طیور نداشتیم که دادن آمار در حوزه بیماریها و تلفات دام و طیور را مناسب نخواند، گفت: در حوزه بیماریهای دام و طیور دو سال هست وضعیت خوبی داریم و مشکل خاصی نداریم و در وانفسای کرونا توانستیم مواد پروتئین سالم برای بیمارستان های و مردم کمبود حاصل نشود.

وی رنج بیماری ها در گاوداری ها صنعتی نیم درصد بوده است و از رنج طبیعی خارج شده است، اضافه کرد: در وضعیت کرونا دامپزشکی با 120 درصد کار می کردیم و وضعیت بهداشت دام خوب بوده است و اگر هر روز نتوانیم بیش از 66 میلیون قطعه طیور تولید کنیم نمیتوانیم یک روز سوپ تولید کنیم.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر 20 نفر از کارمندان دامپزشکی در استان اصفهان مبتلا به کرونا شدند.

وی با اظهار اینکه در حال حاضر با کمبود دارو و واکسن مواجهیم ادامه داد: تنگناهای در حوزه دارو داریم اما تاکنون یک مرحله از واکسن حذف نشده است.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41