امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2164

 ایرانی ها صدرنشین دریافت تابعیت ترکیه

 باخبرباش به نقل از جام نیوز ،  ترکیه برای رونق اقتصاد خود، شرایط کسب شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری را تسهیل داده و برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی، به سرمایه‌گذاران و افرادی که قصد خرید املاک گران قیمت را دارند و یا در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک ترکیه سپرده‌گذاری کرده‌اند، تابعیت ترکیه اعطا می‌کند. این موضوع باعث شده است که از شهریور پارسال بنابر اعلام وزارت ترکیه حدود ۹۸۱ تبعه کشورهای دیگر به همین روش شهروند ترکیه شوند.

 

آمار منتشر شده از سوی وزارت کشور ترکیه، تعداد نفراتی می‌باشد که طی ۶ ماه اول ۲۰۱۹ تاکنون از طریق “برنامه اخذ تابعیت بر اساس سرمایه‌گذاری” در ترکیه، تابعیت این کشور را دریافت کرده‌اند. ۲۵۳ ایرانی نیز از همین طریق شهروندی ترکیه را خریداری کرده‌اند و در صدر جدول خریداران قرار گرفته‌اند. پس از ایران، عراق و یمن در رده دوم و سوم قرار دارند.

 

ایرانی‌ها در صدر کسب تابعیت ترکیه 

وزارت کشور ترکیه خبر داد از زمان اعلام تسهیل شرایط کسب شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در ترکیه از شهریور پارسال، حدود ۹۸۱ تبعه کشورهای دیگر به همین روش شهروند ترکیه شده‌اند.بسیاری از کاربران معتقدند غالب سرمایه‌گذاری‌ها در ترکیه به امید اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه، صورت می‌گیرد. آنها یکی از دلیل افزایش سرمایه‌گذاری در این کشور را کاهش رقم سرمایه‌گذاری از ۲ میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار می‌دانند.

 

 

منبع خبر :  جام نیوز
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41