امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2146

 ایران برقراری روابط امارات و رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

 باخبرباش /  محمدجواد ظریف که به لبنان سفر کرده است در دیدار با نبیه بری ضمن ابراز همبستگی و همدردی با مردم و دولت لبنان در حادثه انفجار در بندر بیروت، چهاردهمین سالروز پیروزی لبنان در جنگ ۳۳ روزه را نیز تبریک گفت.

محمد جواد ظریف که شب گذشته (پنجشنبه) وارد لبنان شده است، تاکنون با حسان دیاب نخست وزیر این کشور و شربل وهبه وزیر خارجه لبنان دیدار و گفت وگو کرده است.

رییس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در این دیدارها بر حمایت ایران از آسیب دیدگان حادثه بندرگاه بیروت تاکید کرد و با ابلاغ تسلیت و همدردی دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران با مردم و دولت لبنان، آمادگی کشورمان برای همیاری در بازسازی خرابی های ناشی از انفجار در بیروت را اعلام کرد.

۱۴ مردادماه در بندر بیروت انفجار مهیبی رخ داد و ساختمان‌های زیادی در منطقه اشرفیه را تخریب کرد. موج ناشی از انفجار باعث وارد شدن خسارات گسترده به ساختمان‌های اطراف محل انفجار شد. شدت انفجار (معادل ۱٫۲ کیلوتن تی‌ان‌تی) به حدی بود که به عنوان یکی از قوی‌ترین انفجارهای غیرهسته‌ای تاریخ محسوب می‌شود و صدای آن در جزیره قبرس در فاصله ۲۵۰ کیلومتری هم شنیده شد.

علت انفجار ذخیره ۲ هزار و ۷۵۰ تن آمونیوم نیترات بود که به مدت ۶ سال در گمرک بندر بیروت نگهداری شده بود. در پی انفجار دولت لبنان به مدت دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد.

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41