امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 2117

 بازار مسکن وارد رکود شد /نگاه غرض ورزانه به مشاوران املاک

مدیر املاک کاکتوس با اشاره به اینکه بدنبال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بازار مسکن وارد رکود شده است که احتمالا یک رکود چندین ساله را طی خواهیم کرد.

پژمان ملکی در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: قیمت مسکن تحت تاثیر قیمت های طلا، دلار و میلگرد است و به همین علت شاهد افزایش قیمت چندین برابری مسکن هستیم.

وی با اشاره به اینکه از 15 روز گذشته شاهد رکود بازار مسکن شدیم، ادامه داد: همواره دوران رکود ورونق مسکن بین 4 تا 2 ساله بود و برای اولین بار از سال 96 تاکنون شاهد رونق بازار مسکن بودیم که با رکود فعلی احتمال دارد دو سال آینده شاهد کاهش قیمت های مسکن باشیم.

مدیر املاک کاکتوس کمترین میزان کاهش رهن و اجاره ها را بین 10 میلیون تا یک میلیون و بالاترین مبلغ رهن را 900 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: افزایش افسار گسیخته خرید و فروش و رهن و اجاره مسکن به دلیل عدم نظارت های کافی در این حوزه است.

وی از اشتغالزایی70 نیرو به طور مستقیم و 280 نیرو به شکل غیرمستقیم خبر داد و افزود: از هشت سال گذشته املاک کاکتوس راه اندازی شد.

ملکی از نگاه غرض ورزانه به شغل مشاوره املاک اشاره کرد و گفت: این در حالی است که در کشورهای اروپایی مشاوره املاک را به عنوان یک شغل شناختند.

وی با اظهار اینکه باید مشاوره املاک را به عنوان یک رشته تحصیلی تدریس دهند و به شکل تخصصی نیرو تربیت کنند، ادامه داد: در حال حاضر هر کسی  با هر سطح تحصیلاتی وارد مشاوره املاک می شود  که ضربه بزرگی به این شغل وارد ساخته است.

ملکی ادامه داد: مشاوره املاک را در ایران یک شغل کاذب می دانند که نیاز به حمایت جدی مسئولان در این حوزه دارد.

منبع خبر :  سیمرغ
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41