امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 1075

 باکتری هایی که از سینه در برابر ابتلا به سرطان محافظت می کنند

محققان انگلیسی متوجه شدند که در سینه بیماران سرطانی باکتری هایی وجود دارد که پتانسیل برانگیختن سرطان سینه را دارند و در سینه افراد سالم، باکتری های مفید بیشتری وجود دارند که به واقع می توانند از زنان در برابر سرطان سینه محافظت کنند.

به گزارش پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، نتیجه این تحقیق که در مجله انجمن میکروبیولوژی آمریکا Applied and Environmental Microbiology منتشر شده است، در نهایت می تواند به استفاده از پروبیوتیک ها برای محافظت از زنان در برابر سرطان سینه منجر شود.

محققان دانشگاه وسترن اونتاریو در انگلیس، در این مطالعه بافت سینه 58 زن را که برای مشخص شدن خوش خیمی و یا بدخیمی تومورهایشان تحت لامپکتومی یا ماستکتومی (جراحی های برداشتن بخشی از سینه و یا کل آن) قرار گرفته بودند، بررسی کردند. 13 نفر از این زنان تومورهای خوش خیم و 45 نفر تومورهای بدخیم داشتند.

محققان همچنین بافت های سینه 23 زن سالم را بررسی کردند.

محققان با استفاده از توالی DNAباکتری بافت ها را مشخص کردند و برای تایید زنده بودن این ارگانیسم ها آنها را کشت دادند.

این مطالعه نشان داد که سطوح باکتری اشریشیا کولی (Escherichia coli) و استافیلوکوکوس اپیدرمیدیس ( Staphylococcus epidermidis) در زنان مبتلا به سرطان سینه افزایش یافته بود. این دو باکتری موجب برش دو زنجیره ایDNA در سلول های HeLa -- سلول های کشت شده انسانی-- می شود.

به نوشته محققان، برش های دو زنجیره ای DNAمضرترین نوع آسیب به DNAاست و توسط ژنوتوکسین ها (genotoxins)، گونه های واکنشگر اکسیژن و پرتوهای یونیزان ایجاد می شود.

مکانیسم ترمیم برش های دو زنجیره ای DNAبسیار مستعد خطا هستند و این خطاها می تواند به ابتلا به سرطان منجر شود.

در مقابل، لاکتوباسیلوس و استرپتوکوک که باکتری های تقویت کننده سلامتی تلقی می شوند، در سینه های سالم بسیار شایع تر از سینه های سرطانی بودند.

استرپتوکوک ترموفیلوس آنتی اکسیدان هایی تولید می کند که گونه های اکسیژن فعال را که می توانند باعث آسیب به DNA و در نتیجه، ابتلا به سرطان شوند، خنثی می کند.

منتشر شده توسط: آزمایشگاه نوبل

تلفن :36646204-36285130-36287555

آدرس: اصفهان-سه راه حکیم نظامی

از وب سایت ما به آدرس http://www.nobellab.com دیدن کنید

ایمیل:
Info@nobellab.com

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41