امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2099

 برخورد جدی با متخلفین آرد و کنجد های غیر استاندارد در اصفهان

بدنبال گزارش استفاده از گندم های سن زده برای مصرف نان و کنجدهای غیراستاندارد در نانوایی ها ، معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان خبر برخورد جدی با متخلفین را اعلام کرد.
سید حسن قاضی عسگر در خصوص متخلفین حوزه آرد و کنجد به خبرنگار باخبر باش اعلام کرد: با ارائه مستندات لازم در خصوص تبدیل گندم های سن زده به آرد ومصرف انسانی و ورود کنجدهای غیر استاندارد به نانوایی ها و بررسی های لازم از سوی ناظرین و بازرسین صمت و اصناف با متخلفین برخورد جدی می شود. 
وی در حالی خبر از  نظارت های مستمر در حوزه آرد و نان از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان داد که تخلفات زیادی در عرصه قاچاق آرد و استفاده از آرد های کپک زده و گندم های سن زده و کنجدهای غیراستاندارد در اصفهان به گوش می رسد.
معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان که نان را یک کالای استراتژیک نام برد، گفت: نان مورد استفاده اقشار مختلف مردمی است که باید با احتیاط با آن برخورد کرد. 
وی با اشاره به اینکه تیرماه سال گذشته قیمت نان افزایش داشت و امسال بدنبال افزایش تمام هزینه ها از جمله کارگر و افزودنی ها، نرخ نان را از اول آبانماه 20 درصد افزایش دادیم، ادامه داد: برای اینکه کار نانوایی ها ادامه یابد لازم بود که در کارگروه آرد و نان استان و کمیته تخصصی ذیل آن با افزایش قیمت نان موافقت شود.
قاضی عسگر در پاسخ به این سوال که آیا با روند افزایش قیمت در تمامی کالاها، قیمت نان بازهم افزایش خواهد یافت، اضافه کرد: درصورتی که نان افزایش قیمت مجدد یابد لازم یارانه ای به حساب شهروندان بی بضاعت واریز شود و قدرت خرید مردم در دهک های یک تا سه سنجیده شود.  
وی با اشاره به اینکه  هم  اکنون  ذخیره گندم در اصفهان خوب است، تصریح کرد: بالغ بر 112  هزار تن خرید گندم از استان های دیگر صورت گرفته است و هم اکنون کمبودی در این حوزه نداشتیم.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-babayi

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41