امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4573

 بررسی وضعیت زیست محیطی شرکت ذوب آهن با حضور استاندار اصفهان

در جلسه ای به ریاست دکتر رسول زرگرپور وضعیت زیست محیطی شرکت ذوب آهن بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
به گزارش باخبرباش از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی بررسی وضعیت زیست محیطی شرکت ذوب آهن اظهارداشت: در چند سال اخیر ذوب آهن اصفهان طرحهای موثری را برای کاهش آلاینده ها به مرحله اجرا گذاشته است که نتیجه این اقدامات در حال ثمر دادن است و نشان دهنده ی تلاش این واحد صنعتی برای کاهش آلاینده ها می باشد.
استاندار اصفهان با اشاره به مجموعه ی اقدامات انجام شده توسط شرکت سهامی ذوب آهن که بیانگر علاقمندی به حفظ محیط زیست و حقوق مردم منطقه می باشد تاکید نمود این شرکت بایستی تلاش کند تا با اقدامات تکمیلی دغدغه های مردم و محیط زیست استان را مرتفع نماید.
استانداراصفهان با اشاره به گزارش های ارائه شده توسط مدیر عامل ذوب آهن اظهار داشت: با توجه به کاهش شدید آلایندگی های محیط زیست و رسیدن به مرز استاندارد مربوطه توسط این شرکت، باید طی یکماه آینده برای اطمینان بیشتر اندازه گیری های زیست محیطی انجام شود و چنانچه انحرافی در این خصوص وجود داشته باشد در جلسه ای نسبت به رفع این مشکلات تصمیم گیری خواهد شد.
رسول زرگرپور به دغدغه های محیط زیست در خصوص لزوم خشک شدن پسماندهای لاگون ها اشاره کرد و افزود: از ۸ لاگون موجود پسماند ۶ لاگون به صورت خشک شده انتقال داده می شود که ذوب آهن باید تا سه ماه آینده نسبت به خشک کردن پسماندها لاگون های باقی مانده اقدام کند و نتیجه ی آن توسط سازمان حفاظت محیط زیست تایید شود.
وی با بیان اینکه برای دستیابی این شرکت به استانداردهای زیست محیطی باید انباشت پسماند ناشی از تولید قطران کُک سازی تا هفته ی آینده متوقف شود، گفت: باید نسبت به جابجایی هرچه سریعتر پسماندهای مذکور اقدام شود.
زرگرپور به استفاده ی مازوت توسط ذوب آهن اشاره کرد و افزود: در جلسه ی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استفاده ی ذوب آهن از مازوت برای سوخت در سیستم های بسته ی این کارخانه به تصویب رسید که باید طی ۱۵ روز آینده عدم خروج دود ناشی از این سوخت به خارج و همچنین عدم ورود آلاینده های ناشی از سوخت مازوت به پسماندها به صورت علمی و مستند ارائه شود و در صورتی که بر اساس تایید مراکز ذیصلاح مشکلی ایجاد نکند مورد استفاده قرار گیرد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41