امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5266

 (ابوطالبی)برند ملی مد و لباس رسمی ایرانی- اسلامی باید معرفی و حمایت شود

«فریبا ابوطالبی» نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس


«فریبا ابوطالبی» نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه اصفهان، معتقد است در معرفی و حراست لباس رسمی ایرانی – اسلامی و معرفی و حمایت برندهای ملی مد و لباس اهتمام لازم انجام‌نشده و باید برای جلوگیری از وابستگی فرهنگی به غرب، معرفی و حمایت از تولید این برندها در دستور کار مسئولین باشد.

روزانه شاهد ویترین‌های پرزرق‌وبرق و انواع مدل‌های لباس خارجی برای جوانان هستیم که ک متأسفانه عدم نظارت دقیق بر اماکن فروش و مبانی واردات سبب شده بسیاری از جوانان در نبود مدل‌های متنوع لباس ملی و ایرانی- اسلامی به این البسه و مدل‌های پوشش روی بیاورند.

 

کاندید انتخابات مجلس شورای اسلامی، امروز در گفتگو با خبرنگار ما، بابیان اینکه قدمت تاریخ و فرهنگ ما به 500 سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد، گفت: با توجه به این قدمت فرهنگی و اینکه همه کشورها بر پایه فرهنگ‌های محوری خود لباس و پوشش رسمی تعریف کردند ولی در کشور ما هنوز این مورد رسمیت نیافته است.

«فریبا ابوطالبی» با اشاره به این نکته که کشور ایران با قدمت دیرینه و تاریخ غنی و فرهنگ گران‌سنگ باید در همه مؤلفه‌های فرهنگی و اجتماعی صاحب سبک و نماد رسمی باشد، عنوان کرد: لباس‌های سنتی اقوام ایران قدمتی تاریخی در جهان دارد و از اولین پوشش‌های رسمی تمدن‌های انسانی جهان است که این هویت فرهنگی باید حفظ و حمایت شود.

این استاد دانشگاه ادامه داد: احیای هویت ایرانی – اسلامی و ثبت نمادهای هویتی اختصاصی که در تمام دنیا، ایران و ایرانی با آن نمادها شناخته شود، از ضرورت‌های سیاست‌گذاری فرهنگی- اجتماعی کشور است که باید در کارگروه‌های تخصصی مورد ارزیابی قرارگرفته و برای تولید این نمادها سرمایه‌گذاری شود.

 

وی با یادآوری اینکه ما اگر بر روی حجاب برتر و چادر تأکید می‌کنیم باید تنوع تولید و ارزان بودن قیمت را همراه باکیفیت و تولید داخل داشته باشیم، افزود: نباید شاهد بود که مثلاً انواع پوشش‌های دیگر از یک چادر فاخر ارزان‌تر باشند و زنانی که حجاب برتر پیشه کردند متحمل هزینه های گزاف بشوند

 

 

«ابوطالبی» اعطای سوبسید داخلی برای تولید و دوخت حجاب‌های اسلامی از سوی دولت را راهکار خوبی برای حمایت از تولید برندهای لباس ایرانی دانست و این تسهیلات را سبب آن دانست که تولید تا این پوشش‌ها در کمترین قیمت و بهترین کیفیت به دست بانوان محجبه ایرانی برسد.

این نامزد انتخابات مجلس از حوزه اصفهان، اظهار کرد: وقتی جوانان و نوجوانان را از خرید و پوشیدن البسه و مدل‌های غربی منع می‌کنیم باید جایگزین ایرانی بهتری را بتوانیم به آن‌ها معرفی کنیم ولی متأسفانه در طراحی و تولید مدل‌های لباس زیبا و فاخر و متنوع ایرانی – اسلامی موفق نبودیم و جوانان ما مجذوب مدل لباس‌های غربی در ویترین‌ها می‌شوند، چون جایگزین وطنی ازنظر زیبایی طرح و مدل برای آن‌ها تدارک ندیدیم.

«ابوطالبی» تأکید کرد: همین نبودن مدل‌های فاخر ایرانی در بازار، باعث وابستگی فرهنگی به غرب و سایر کشورها می‌شود

وی خاطرنشان کرد: ما باید برند ایرانی مد و لباس را به‌عنوان یک میراث ناملموس معرفی و حفظ و حراست کنیم و بر روی طراحی و تولید انبوه آن برنامه‌ریزی کاربردی صورت دهیم.

 

 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-A

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41