امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 174

 بنای رشد گردشگری قانون مداری و احترام به محیط زیست است

فرماندار آران و بیدگل گفت: احترام به طبیعت و محیط زیست بهترین نوع قانون مداری در گردشگری است.
به گزارش باخبرباش به نقل از  ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل، اسماعیل بایبوردی عصر (یکشنبه) در اولین جلسه ساماندهی مرنجاب با مدیریت جدید در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: گردشگری باید بنای رشد و منفعت باشد وگرنه گردشگری که با تخریب به مناطق گردشگری وارد شود مضر است.

وی گفت: در کنار صنعت فرش، گردشگری به عنوان ظرفیت پنهان شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد و با برنامه‌ریزی اصولی به اشتغال پایدار منجر شود تا شاهد رشد و توسعه شهرستان در زمینه‌های مختلف باشیم.

بایبوردی به اهداف پیش روی گردشگری در آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: به گواه کارشناسان حوزه گردشگری، کویر مرنجاب از بهترین نقاط برای فعالیت‌های گردشگری و توریست خارجی است. در دسترس بودن مرنجاب نسبت به دیگر کویرهای ایران از مزیت بالا برای گردشگران داخلی و به خصوص خارجی‌ها است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم رشد مثبت گردشگری را شاهد باشیم باید قانون مداری را در کویر رواج دهیم و گردشگر با احترام به طبیعت و محیط زیست کویر دست به تخریب کویر نزند وگرنه گردشگری همراه با تخریب جز ضرر و نابودی داشته‌های گردشگری چیزی عاید شهرستان نمی‌کند.

فرماندار آران و بیدگل گفت: در مسئله ورود گردشگر به مناطق کویری باید دغدغه‌های فرهنگی مردم و مسئولان  مورد توجه قرار گیرد و گردشگری که به این منطقه می‌آید به آداب و سنن مردم شهر احترام بگذارد و خود را جزئی از شهر بداند.

 

ایسنا

منبع خبر :  ایسنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41