امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 21

 بهشتی که بدون حضور انسان ها رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است

هرساله میلیون‌ها بازدیدکننده از سراسر جهان برای دیدن یکی از زیباترین و مشهورترین باغ‌ها در جهان یعنی باغ کوکنهوف در هلند به این کشور سفر می‌کنند. باغبانان بی‌وقفه برای پرورش 7 میلیون پیازچه گل که هرساله در فصل بهار آماده شکوفایی هستند در تلاش‌اند و باغ را آماده پذیرایی از جمعیت در زمان بازگشایی می‌کنند. اما سال 2020 شبیه به سال‌های گذشته نیست. با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن این با، مردم دیگر نمی‌توانند شاهد شکوفایی این لاله‌ها باشند. خوشبختانه یک عکاس توانسته برای نشان دادن گل‌های شکوفاشده این باغ از آن‌ها عکاسی کند.

آلبرت دروس که عکاس منظره در هلند است، نه‌تنها طرفدار عکاسی از لاله‌ها وسایر گل‌های محلی است بلکه در حیات‌وحش نیز عکاسی می‌کند. عکاسی در کوکنهوف که درحالت عادی به مدت 2 ماه مملوء از گردشگران و محلی‌هاست، حتی با نبود بازدیدکنندگان نیز زیباست. حال دروس از این موقعیت عجیب استفاده کرده و وقتی باغبانان درحال نگهداری ازگل‌ها بودند، به داخل باغ رفته و از این فضای زیبا عکاسی کرده است.

پس از تماس با مسئولین کوکنهوف و ابزار تمایل برای عکاسی ازگل‌های امسال، به او اجازه داده شد که اختصاصاً وارد این باغ مشهور شود. او تمام‌روز در میان گل‌ها  و در مساحتی حدود 79 هکتار قدم می‌زد و از شکوفه‌های امسال لذت می‌برد. او از رودخانه‌های آبی و مشهور سنبل گرفته تا آسیاب بادی کوکنهوف همه را به تصویر کشیده است.

چه صحنه زیبایی، رنگ‌های پرطراوت و گلبرگ‌های تازه‌ای که بهار را فریاد می‌زنند. نمایش صنعت پرورش گل هلند همچنان درحال رشد است، حال چه مردم بتوانند در این باغ‌ها حضورداشته باشند یا چه به‌واسطه شیوع بیماری امکان بازدید از این باغ‌ها را نداشته باشند. در سال 2020 دیدن باغ کوکنهوف را مدیون عکس‌های دِروس و تفکر صنعتی او و تمایل مسئولین باغ برای گشودن درهای باغ به‌سوی او هستیم.

-           گرچه درهای باغ مشهور کوکنهوف برای بازدید عموم بسته است، یک عکاس خوش‌شانس توانسته وارد این باغ شود.

 
 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41