امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2116

 بود و نبود ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان

با وجودی که از زمان اعلام رسمی بیماری کرونا در اصفهان ستاد استانی مقابله با کرونا شکل گرفت و جلسات آن مکررا  برگزار شده اما مثل اینکه جلسات خالی از نتایج و بهره مندی کافی است.

به گزارش باخبرباش،  بالغ بر هشت ماه است که از زمان تشکیل رسمی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان  می گذرد اما نه تنها شیب شیوع کرونا در اصفهان ملایم نشده است بلکه هر دوره ای با شدت بیشتر از گذشته خود را نشان می دهد.

  اصفهان که قبل از آغاز پاییز و شروع پیک سوم کرونا به خاطر شدت بیماری وارد پیک شد به حدی که بنا بر اعلام مسئولان استانی بالغ بر 40 درصد مرگ و میرهای کرونا در کشور به اصفهان اختصاص دارد و کرونا که تا قبل از اینکه بزرگسالان را نشانه گرفته بود امروز قاتل بی رحم کودکان و نوجوانان شده است.

اصفهان که به جهت بی تدبیری متولیان و اعضای کارگروه ستاد استانی مقابله با کرونا در جهت ممانعت از ورود مسافران به نصف جهان، عدم برخورد جدی با اغذیه فروشی ها و تجمعات مردم در رستوران و فست فودیها، شکل گیری تجمعات پرستاران و کادر درمانی و گاها کارمندان ارگان های دیگر در مقابل استانداری به خاطر مشکلات معیشتی، برگزاری ایستگاه های صلواتی در سطح شهر، پاساژ گردی ها و شلوغی مطب ها و مراجعه کنندگان در سطح بیمارستان ها و بازگشایی مدارس و هزار و یک دلیل دیگری که نشان از عدم مداخله جدی مسئولان استان در حوزه کرونا بوده است، امروز آژیر خطر کرونا به صدا درآمده است.

عدم کنترل کرونا در طی هشت ماه گذشته در اصفهان را وقتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیگیری کردیم تنها پاسخی که شنیدیم این بود که با بسیاری از تصمیماتی که در ستاد استانی مقابله با کرونا می گیرند مخالفیم اما ما تنها یک عضو از این ستاد هستیم و تابع نظرات این ستاد هستیم.

تصمیمات مقطعی برای به کنترل درآوردن کرونا نه تنها کارساز نیست بلکه برخوردهای دوره ای باعث می شود که نگاه جدی به این بیماری از سوی شهروندان نشود زیرا که در گام اول برای کنترل و کاهش کرونا جدی گرفتن آن از سوی مسئولان است.

تصمیم برای تعطیلی یک هفته ای بازارها در اصفهان و خاموشی پارک ها و کنترل جمعیت و رفت و آمدها در نصف جهان نه تنها راهگشا نیست بلکه منجر به گرانی های صد درصدی و فشارهای اقتصادی بر خانواده های میشود که هر روز به خط فقر و بحران افسردگی و افزایش خودکشی ها و حجم طلاق ها می افزاید.

یادداشت: عاطفه قلع ریز 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41