امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2184

 تبدیل خانه بسیاری از هنرمندان صنایع دستی به موزه

معاون علمی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان گفت: خانه بسیاری از هنرمندان صنایع دستی امروز به موزه مبدل شده است زیرا که در حوزه فروش صنایع دستی غفلت کردیم.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، احسان مشگلانی در اولین رویداد شتاب میناکاری که به منظور حمایت از صنعت میناکاری برگزار شد، اظهار داشت: در این رویداد بالغ بر 60 ایده رسید که از این میزان تعدادی انصراف دادند و 45 ایده به مرحله انتخاب رسید و امروز 11 ایده به مرحله نهایی رسید و از میان آن 3 ایده انتخاب می شود.

وی  بیان داشت: در حوزه ایده پردازی ۷۰ درصد  ایده ها  از بین شاغلین این بخش بوده است و  کمتر از ۲۰ درصد از درون دانشگاه یعنی دانشجویان و اساتید  هستند.

معاون علمی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان با اظهار اینکه در گذشته صنایع دستی در جهیزیه ها و در دکور منازل و فرش دستبافت زیر پای مردم بود، گفت: این در حالی است که در دوره قاجار دنیا به سمت مدرنیزیسم رفت و صنایع دستی و اصالت بومی اصفهان و ایران به فراموشی رفت.

وی با اشاره به اینکه تا آخر سال 7 رویداد دیگر از سوی دانشگاه علمی کاربردی اصفهان برگزار می شود، اعلام کرد: بدنبال رویداد موسیر در تیران وکرون نه تنها توانستیم بیکاری را در این شهرستان رفع کنیم بلکه از اطراف برای کار به تیران وکرون مراجعه کنند به این صورت که سه شهرستان را وارد ساختیم و در حوزه برش ، پودر و کشت موسیر اقدام کردیم.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41