امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2105

 تجمع سودجویان و دلالان اراضی زراعی مقابل استانداری

به گزارش  خبرنگار باخبرباش، بدنبال تجمعات کشاورزان در دوشنبه های هر هفته ، در هفته گذشته شاهد تجمع آنها در مقابل جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان بودیم به طوری که خواستار احیا و مطالبه حقابه ها، توزیع عادلانه آب بخش کشاورزی، نرخ گذاری مناسب خرید تضمینی محصولات  کشاورزی بودند.

همچنین کشاورزان بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها خواستارند که  در اراضی تحت تصرف خود بر اساس تبصره 4 قانون مذکور سایر فعالیت های خود را انجام دهند.

مطابق با تبصره 4 قانون اساسی، کشاورزان می توانند در زمینه های زراعی خود اقدام به احداث گلخانه‌ها،‌ دامداریها، مرغداریها، پرورش ماهی و سایر تولیدات کشاورزی و کارگاههای صنایع تکمیلی و غذایی در روستاها و بهینه‌کردن تولیدات بخش کشاورزی  کنند و تغییر کاربری محسوب نمی‌شود.

قابل ذکر است موارد مذکور از شمول این ماده مستثنی بوده و با رعایت ضوابط زیست‌محیطی با موافقت سازمان‌های جهاد کشاورزی استانها بلامانع است.

آنچه قابل توچه است اینکه همزمان با این تقاضا عده ای از سودجویان و دلالان اراضی زراعی مقابل استانداری تجمع کردند و کشاورزان به شدت این اقدام متخلفین تغییر کاربری اراضی زراعی که تحت مجموعه های باغ ویلایی اقدام به ساخت غیر مجاز نموده اند را  محکوم می کنند.

در همین راستا جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان طی فراخوانی از عموم مردم به ویژه روستاییان و کشاورزان درخواست کرد اگر قصد احداث بنا یا دیوار کشی در اراضی باغی خود را دارند، حتما قبل از ھرگونه اقدامی با مراجعه به مراکز خدمات جهاد کشاورزی و یا مدیریت جھاد کشاورزی شھرستان مشاوره کنند و شهروندان قبل از هر خرید مجوز تبصره 1 ماده یک را از فروشنده مطالبه کنند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41