امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4546

 تحقق مشارکت زنان و احیای حقوق مادران از وظایف کارگزاران نظام است

«اسماعیلی» نامزد انتخابات مجلس عنوان کرد:

تحقق مشارکت زنان و احیای حقوق مادران از وظایف کارگزاران نظام است

«محمدرضا اسماعیلی» زنان اصفهان که همواره در همه صحنه‌های اجتماعی و فرهنگی و افتخارات ورزشی و سیاسی، مدال شرف بر سینه این پایتخت فرهنگ و ایثار و هنر کشور زدند، لایق این هستند که در اجتماع مشارکت حداکثری داشته و حقوق مادرانه آن‌ها ایفا شود.

نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه نیمی از جمعیت انسانی کشور را زنان تشکیل می‌دهند و با طرح این سؤال که آیا زنان به‌اندازه کافی در فعالیت‌های اجتماعی و تقسیم مشاغل، نقش دارند، بیان کرد: به نظر می‌رسد که هنوز نتوانستیم، منزلتی که در اسلام برای زن ترسیم‌شده را به‌طور کامل در جامعه محقق کنیم.

 

«اسماعیلی» افزود: امروزه متأسفانه شاهدیم که زنان باوجوداینکه بار بسیاری از مشکلات زندگی بر دوش آن‌هاست، در بسیاری از مواقع، فاقد امنیت شغلی و حقوق لازم هستند و شاید این اسوه‌های تربیت فرزندان و کسانی که بزرگان دین، بهشت را زیر پایشان دانستند باکمی نامهربانی روزگار، به بلایای زیادی دچار شوند و در توفان حوادث و زیر بار مشکلات سنگین زندگی کمر خم کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه زنانی که به هر دلیل شوهرانشان را از دست می‌دهند و یا طلاق می‌گیرند را باید شناسایی و حمایت دولتی کرد، گفت: دیده‌ایم که براثر مشکلات و حوادث بسیاری از این زنان علی‌رغم زحمت زیادی که از نوجوانی تا میان‌سالی می‌کشند، در پیری بدون حمایت و پشت‌وپناه می‌مانند.

وی با تأکید بر اینکه باید به‌اندازه نقش مادری این عزیزان در جامعه برایشان امکانات و حمایت‌های لازم را ایجاد کرد، افزود: در این صورت احترام و منزلت زنان احیا می‌شود و امیدوارم شاهد صحنه‌های تأسف باری مثل تمسخر کم‌توانی زنان در برخی کارها و مشاغل مردانه نباشیم.

نتیجه تصویری برای نقش مادر

«اسماعیلی» با ذکر اینکه عموم مردم در جامعه اسلامی و مطابق فرمان‌ها دینی باید برای زنان حق تقدم قائل باشند، اظهار داشت: مطابق ماده 29 قانون اساسی و نص صریح قانون بر حق برخورداری از تأمین اجتماعی، حقوق بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی و بی‌سرپرستی تمام این حقوق آن‌ها باید احیا شود.

این حقوقدان با طرح این پرسش که بعد از بازنشستگی و در دوران پیری این زنان که شاید شوهران را هم از دست دادند، چگونه باید حمایت شوند، یادآور شد: قطعاً ایجاد تسهیلات حمایتی سبب افزایش امید به زندگی در زنان شده و کیفیت تربیت فرزندان و نشاط اجتماعی خانواده را بالا می‌برد.

نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی، زنان را با توجه به نقش مادری‌شان لایق حمایت خاص قانونی دانست و ادامه داد: باید تسهیلاتی اختصاص یابد تا زنان از بابت بزرگ کردن فرزند و مخارج کودک داری و زایمان هیچ مشکلی احساس نکنند، مثلاً هزینه زایمان و تا یک سال هزینه کودک و درمان و ملزومات او توسط بیمه و حمایت‌های دولتی تقبل شود.

«اسماعیلی» تأکید کرد: اگر دغدغه اقتصادی زنان و امنیت روحی آن‌ها تأمین شود می‌توانند با فراغ خاطر به تربیت فرزندان بپردازند و دغدغه معیشتی و ترس از آینده با تأمین حداقل‌های زندگی از بین برود و بتوانند با آسودگی علاوه بر وظایف همسری و تربیت فرزندان به فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌برنامه نیز بپردازند تا آرامش روحی داشته باشند.

این مدیر اجرایی باسابقه خاطرنشان کرد: همه فرمان‌ها دینی و آیات و روایات مختلف به‌طور متحد، منزلت زنان را متذکر می‌شود و این فرمان‌ها دینی در خصوص مقام و منزلت زن باید سرلوحه شیعیان باشد و در جامعه اسلامی شاهد برترین احترام و منزلت برای زنان در جهان باشیم.

 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-A

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41