امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3349

 ترامپ دلیل گرانی دلار در ایران؟

مجله آمریکایی فورچون در گزارشی با عنوان “کاهش ارزش پول ایران در قبال دلار؛ مطمئنا ترامپ دلار را گران کرده است” نوشت: در روز دوشنبه بازهم ارزش ریال ایران در مقابل دلار کاهش یافت و این نشان از این است که در ایران نگرانی های زیادی وجود دارد که با ورود ترامپ به کاخ سفید، آیا ایران بازهم می تواند به جذب سرمایه گذاری های خارجی ادامه دهد یا نه.

به گزارش باخبرباش از جام نیوز، فورچون نوشت: اکنون روز به روز دلار در ایران گران تر شده است و این روند از اواسط ماه سپتامبر آغاز شده و تحلیل گران اقتصادی در ایران بر این باورند که گرانی دلار در ایران علل متفاوتی دارد و یکی از آنها نیز انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران است که یکسری از برنامه های نامشخص را در پی خواهد داشت.

این مجله افزود: می توان گفت علت اصلی گرانی دلار در ایران، ورود ترامپ به کاخ سفید خواهد بود. اکنون توافق هسته ای میان ایران و غرب مساله بود که توانست شرایط را تا حد زیادی آرام کند و اقتصاد ایران تا حدودی بهبود یابد که این روند اکنون با توجه به مشخص نبودن سیاست های ترامپ، دستخوش تغییرات شده است.

تلاش تهران در چند ماه اخیر بر این بوده است تا دهها میلیارد دلار را بر اثر سرمایه گذاری های کلان به ایران وارد سازد و هرچند که شرایط بانکی این روند را دچار خلل زیادی کرد، اما بسیاری از کشورها تمایلات خود را برای ورود به بازار ایران نشان دادند.

این مجله افزود: انتخاب ترامپ موجب شده است که بسیاری از کمپانی های خارجی، با احتیاط بسیار بیشتری وارد مذاکره با تهران شوند. آنها بر این باورند که همچنان بازار ایران، آن گارانتی و اعتبار را در جهان بین الملل کسب نکرده است.

فورچون افزود: در صورتی که این روند کاهش ارزش پولی ایران ادامه یابد، این روند به یک مساله سیاسی در ایران تبدیل شده و می تواند دستاورد حسن روحانی در انتخابات سال ۲۰۱۳ را به خطر اندازد و وی برای انتخاب مجدد دچار مشکلات عدیده ای شود.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41