امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2231

 تغییر مکرر قوانین و مقررات امان فعالان اقتصادی را بریده است

رییس اتاق بازرگانی اصفهان اولین مولفه نارضایتی فعالان اقتصادی در محیط کسب و کار را تغییر مکرر قوانین و مقررات اعلام کرد.
به گزازش خبرنگار باخبرباش، گل شیرازی با اشاره به اینکه برای حل و فصل مشکلات و چالش های پیش روی فعالان اقتصادی شورای گفتگویی میان دولت و بخش خصوصی شکل گرفت، ادامه داد: اصفهان در دوران کرونا بیشترین آسیب را دید چون در حوزه خدمات و گردشگری با رکود کامل مواجه بودیم و این در حالی بخش زیادی از درآمد اصفهان از این دو حوزه است.
رییس اتاق بازرگانی استان اصفهان با اشاره به اینکه شاهد یک پارادوکس در عرصه گردشگری هستیم که آیا گردشگر بیاید یا خیر، اضافه کرد:
در حال حاضر مصوباتی در این عرصه در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت در حال تنظیم است.
وی با بیان اینکه در دوران جنگ‌ اقتصادی گفتگوی مبتنی بر خرد تنها راه حل بحران است، اضافه کرد: اطلاعات فعالین اقتصادی از ستاد تسهیل تولید و شورای گفتگو  و کمیته قضایی حمایت از بخش مولد و شفاف و ایجاد شغل زیر ۲۰ درصد است.

 

حمایت های استامینوفنی از اصناف کارساز نیست 
رییس اتاق اصناف اصفهان نیز در این نشست با اشاره به اینکه کسبه کاران بعد از پزشکان بیشترین جهاد را در دوران کرونا انجام دادند،‌ اعلام کرد: با وجودی که طبق تحقیقات انجام شده اثر کسبه کاران در شیوع کرونا حدود ۲۱ درصد است اما هر باری اصناف به تعطیلی کشیدند چون معتقدند تابلوی اعلانات برای پیشگیری از کرونا است.
جهانگیری  از حمایت‌های استامینوفنی خبر داد که در جهت کمک به اصناف میشود و افزود: اینکه مالیات ها به جای امروز با چند ماه تاخیر دریافت میشود حمایت نیست و ما عملا انتظار داریم همانطور که در دوران شیوع کرونا بیشترین آسیب به بدنه اصناف وارد شد وقتی دنیا خالی از کرونا شد و به تبعات اصفهان مالیات و  بیمه یکسال گذشته را به اصناف ببخشند.
وی ادامه داد: حمایت از اصناف باید زیر بنایی باشد که بتوانند بار دیگر به رونق تولید دست یابند.
جهانگیری تخصیص وام های حمایتی به منظور کرونا را در حالی مثمر ثمر خواند که جای تنفس یک تا دو ساله برای بازپرداخت داشته باشد

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41