امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 237

 تفاوت اصفهان با تهران و اراک چیست؟

به گزارش باخبرباش به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جو پایدار تا اواسط امروز و سپس فعالیت امواج ناپایدار طی روزهای پنجشنبه و جمعه در سطح استان است، بر این اساس در اکثر مناطق طی امروز آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش ملایم باد پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا شرایط افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلان شهر اصفهان، مناطق مرکزی و نواحی صنعتی استان تا اواسط امروز مهیاست.

از اواخر امروز در نواحی غربی و جنوبی و سپس طی روزهای پنجشنبه و جمعه در اکثر مناطق استان آسمان ابری و بارش باران و برف، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود.

معاونت توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز گذشته اطلاعیه‌ای را خطاب به مسؤولان مختلف مرتبط با کیفیت هوا و سلامت جامعه، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل حفاظت محیط زیست، شهردار، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی صادر کرد.

در اطلاعیه جوی شماره 31 مورخ 13 آذر 97 اداره کل هواشناسی استان اصفهان آمده است: به سبب استمرار پایداری جو و تشکیل لایه وارونگی دما طی روزهای سه شنبه 97.9.13 و چهارشنبه 97.9.14 انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلان شهر اصفهان و مناطق صنعتی استان پیش‌بینی می‌شود، در این مدت شاخص کیفیت هوا در شرایط «ناسالم برای عموم» قرار خواهد گرفت، بنابراین انجام تمهیدات لازم در این خصوص در دستور کار قرار گیرد.

در کنار این اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان اصفهان شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد و این در حالی است که هوای شهر اصفهان در طول یک هفته گذشته همواره در وضعیت «ناسالم برای عموم» یا «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار داشته است.

در این شرایط جوی و ناسالم بودن وضعیت هوا تنها در روز شنبه مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل شدند، این در حالی است که با توجه به آلودگی هوا و مشکلاتی که برای سلامتی افراد جامعه ایجاد می‌کند گزارش‌های مردمی حاکی از اعتراض شهروندان نسبت به عدم تعطیلی مدارس دارد.

تفاوت اصفهان با تهران و اراک چیست؟

اعتراض شهروندان از آنجا شدت یافته که طی یک هفته اخیر حداقل 3 روز هوای اصفهان در وضعیت قرمز قرار گرفت، شرایطی که سال‌های گذشته منجر به تعطیلی مدارس می‌شد اما امسال هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.

موضوع دیگری که در نظرات شهروندی منعکس شده، تفاوت تصمیم‌گیری‌ها در پایتخت و سایر استان‌ها با اصفهان است، به نحوی که امروز تهران زنگ ورزش مدارس را تعطیل اعلام کرده در شرایطی که میزان آلودگی به وضعیت قرمز هم نرسیده است! و یا اراک که شاخص آن امروز به 108 رسیده مدارس نوبت صبح را تعطیل اعلام کرده اما دانش آموزان اصفهانی در شرایطی وخیم‌تر مجبور به حضور در مدارس هستند.

وضعیت به شکلی نیست که بخواهیم تعطیلی مدارس را داشته باشیم

منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در همین رابطه اظهار کرد: در حال حاضر غلظت آلاینده‌های هوا کم شده و شاخص کیفیت هوا زیر وضعیت هشدار قرار دارد، وزش باد هم داریم که با چشم غیرمسلح هم قابل ملاحظه است و بر همین اساس تصمیمات قبلی کارگروه هماهنگی شرایط اضطراری آلودگی هوای کلان‌شهر اصفهان پابرجاست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان همچنین تأکید کرد: طبق آماری که محیط زیست داده وضعیت به شکلی نیست که بخواهیم تعطیلی مدارس را داشته باشیم.

با توجه به این وضعیت چشمان و دستان مردم اصفهان باید روز به آسمان باشد تا شاید دعای آن‌ها و افزایش جریان هوا به بهبود وضعیت هوا کمک کند.

منبع خبر :  فارس
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41