امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3134

 تکذیب سهامداری و عضویت مدیر بانک مرکزی در کاسپین

امروز تارنمای بانک مرکزی در بیانیه ای با عنوان «اتهام به مسئولان بانک مرکزی؛ بازی جدید رسانه های بیگانه» نوشت: ‎در برنامه جمعه شب یک شبکه تلویزیونی خارج نشین که هزینه آن را وزارت امور خارجه آمریکا تامین می کند، اتهام هایی به مسئولان بانک مرکزی نسبت داده شده که خلاف واقع است؛ البته از آن شبکه جز اتهام زنی و تلاش برای سلب اعتماد جامعه از نظام جمهوری اسلامی و ارکان آن، انتظاری نیست.

این بیانیه افزود: ‎یکی از اتهام های های مطرح شده در برنامه شبکه ضدانقلاب که این روزها نقش دایه مهربان تر از مادر را بازی می کند، از زبان مهمانِ به اصطلاح کارشناس اقتصادی، سهامداری مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسه های اعتباری بانک مرکزی در موسسه کاسپین و کسب منافع شخصی عنوان شده است.

«در گفته های وی، اینگونه القا شده که این موضوع مانع به ثمر رسیدن تصمیم های بانک مرکزی برای احقاق حقوق سپرده گذاران است».

بانک مرکزی تصریح کرد: افزون بر رد و تکذیب این اتهام باید گفت اینگونه اتهام ها دیگر نخ نما شده و مستندات قانونی و اسناد ثبتی، سهامداری یا عضویت «عباس کمرئی» در موسسه کاسپین یا شرکت های وابسته از گذشته تاکنون را تایید نمی‌کند.

‎البته این‌گونه اتهام ها، گویای آن است که آقایان به اصطلاح کارشناس برنامه که خود پرونده های مملو از اتهام زنی به مقام ها و مسئولان را در کارنامه دارند در تلاشند با فرافکنی، به خیال باطل خویش به شهرتی در جامعه دست یابند و در لوای آن پرونده سیاه‌شان را بپوشانند.

بانک مرکزی تاکید کرد «اینگونه افترا‌پراکنی‌ها در عزم مسئولان و مقام های بانک مرکزی برای احقاق حق سپرده گذاران و برخورد با افرادی که در پی حیف و میل بیت المالند، خللی وارد نخواهد کرد».

در این بیانیه می خوانیم:‌ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران حق هرگونه پیگیری قضایی و حقوقی ‎را در این رابطه برای خود محفوظ می داند و انتظار دارد مردم و سپرده گذاران نیز با اعتماد به مدیران و خدمتگزاران خود در دولت و بانک مرکزی، اطمینان داشته باشند صیانت از سپرده های آنها یک اصل اساسی است و تلاش می شود در کوتاه ترین زمان ممکن، ساماندهی تعاونی ها و موسسه های غیرمجاز که سلامت و ثبات اقتصاد ایران را نشانه گرفته اند، به انجام برسد.

«تاکید می شود مسئولان بانک مرکزی با استفاده از همه ابزارها و ظرفیت های قانونی برای استیفای کامل حقوق سپرده گذاران اقدام کرده و حتی در جریان تعامل با قوه قضاییه، موافقت حضور نماینده سپرده گذاران هنگام انتقال دارایی های تعاونی منحل شده فرشتگان به موسسه اعتباری کاسپین را گرفته است».

بانک مرکزی در این بیانیه تاکید کرد «انتظار می رود سپرده گذاران در مسیر پیگیری مطالبات خود اجازه ندهند عده ای که نه دغدغه ایران و نه سپرده گذاران را دارند، اختلاف و انشقاق ایجاد کنند».

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41