امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3641

 تیم ملی فوتبال برای همیشه آدیداس‌پوش می‌شود؟

مهدی تاج، امیر عابدینی و محمدرضا ساکت به آلمان رفته اند تا مهمترین قرارداد پوشاک ورزشی تاریخ تیم های ملی را امضاء کنند. آنها می گویند دو جلسه با مدیران ارشد شرکت آدیداس داشتند و به زودی با این کمپانی بزرگ آلمانی برای تهیه پوشاک تیم ملی قرارداد می بندند.

تیم ملی از چند ماه پیشتر با فسخ قراردادش با کمپانی ایتالیایی درجه سه جیووا ، لباس های آدیداس را از بازار می خرد و می پوشد اما حالا تصمیم گرفته تا قرارداد همکاری مشترک با این گروه بزرگ تولید لباس دنیا ببندد.

عابدینی مسئول سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در جدیدترین اظهار نظرش ، گفته مذاکرات عالی پیش رفته و در شرف قرارداد هستند اما او گفته از این کمپانی خواسته شده تا با انتقال تکنولوژی ، تولیداتش را در ایران داشته باشد.

این بزرگترین پیش شرط در توسعه اقتصاد مقاومتی برای هر کشوری است. بی شک انتقال تکنولوژی تولید پوشاک ورزشی ، می تواند باعث اشتغالزایی بزرگی شود. از یاد نبریم ، نرخ بالای دلار ، قیمت نیروی کار در ایران را به شدت ارزان می کند. شاید حتی ارزان تر یا هم قیمت با کشورهای جنوب شرقی آسیا . بسیاری از محصولات آدیداس در کشورهایی مثل ویتنام که نیروی کار ارزان دارند تولید می شوند و حالا ایران با دستمزد ماهیان ۵۰۰ دلار ، می تواند نیروی کار عالی برای این کمپانی داشته باشد. ایران که درست در قلب مدیترانه ، یکی از نزدیکترین کوریدورهای انتقال اجناس به بازارهای عربی و حتی اروپایی است و هزینه حمل و نقل تولید محصول را هم تقریبا به پایین ترین رقم ممکن می رساند.

البته تولید محصولات برندهای خارجی ، حتی تحت لیسانس ، به دلیل سابقه بد گذشته ، باعث ترس اهالی فوتبال می شود. هنوز قرارداد لباس های آل اشپرت در یادها مانده . لباس هایی که به نام این برند آلمانی در تولیدی های منیریه ، به عنوان بازار اصلی تولید البسه ورزشی ایرانی ، تولید می شدند و انتقادهای زیادی را به همراه داشتند.

شرکت جیووا هم کارخانه ای را در شیراز احداث کرده بود و محصولاتش را در ایران تولید می کرد اما عملا تولیدات ایرانی این شرکت کیفیتی نداشتند. قبل تر و در همین دوره کی روش ، تیم از پومای ایران محصولاتی گرفت که علی کریمی ، ستاره وقت تیم به شدت به کیفیت لباس هایش اعتراض کرد و می گفت این لباس ها را در منیریه تولید کرده اند.

حالا باید دید قرارداد فدراسیون با آدیداس اگر بسته شود و این صنعت بومی سازی شود ، لباس های آدیداس منیریه چه کیفیتی خواهند داشت؟

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41