امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 210

 جمع آوری ۱۰۰متردام صیادی با ۲۰ ماهی زردپره از دریاچه حنا سمیرم

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سمیرم گفت: در پی بازداشت یک متخلف شکار و صید، بیش از ۱۰۰ متر دام صیادی همراه با ۲۰ ماهی زردپره از دریاچه منطقه شکار ممنوع حنا این شهرستان کشف و ضبط شده است.

به گزارش با خبر باش به نقل از  ایمنا محمد عباسی دراین باره اظهار کرد: محیط بانان این اداره به هنگام گشت و کنترل شبانه مناطق و زیستگاه ها در دریاچه شکار ممنوع حنا، یک متخلف صید غیرمجاز ماهی را شناسایی کردند که از وی یک رشته دام ماهی گیری به طول ۱۰۰ متر به همراه تعداد ۲۰ قطعه ماهی زردپره کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به اینکه صید ماهی زردپره ممنوع است، افزود: صید ماهی فقط با قلاب آن ‌هم در زمان ‌های مشخص، آزاد است و شکار به روش استفاده از دام ممنوع است.

منطقه شکار ممنوع حنا با وسعت ۷۸ هزار هکتار در شهرستان سمیرم زیستگاه قوچ و میش و گراز وحشی بوده و پهنه های آبی و دریاچه منطقه شکارممنوع حنا دارای باربوس ماهیان و یکی از کانون های تجمع و مهاجرت پرندگان آبزی و کنار آبزی از عرض های شمالی در طول فصول سال در استان اصفهان می باشد.

شکار و حتی اقدام به شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش توسط متخلفان جرم است و طبق ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، متخلفان تحت تعقیب و مجازات قرار می گیرند. شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب غرب اصفهان قرار دارد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41