امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2335

 حذف کارگاه های ریخته گری در محدوده اصفهان در دستور کار قرار گیرد

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در اصفهان اراده لازم برای اجرای قانون آلودگی هوا وجود ندارد یا اگر وجود داشته کافی نیست بنابراین باید در جهت حذف و  جمع‌آوری کارگاه‌های ریخته‌گری که در محدوده شهر به تعداد زیادی وجود دارد اقدام عاجل صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، کوروش محمدی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: آلودگی هوا در اصفهان در وضعیت خطرناکی قرار دارد و شرایط نامناسبی را برای سلامت جامعه رقم زده است.

وی بیان داشت: به دستور مدیر کل سازمان بازرسی استان دستگاه‌ها وظایف خود را در قبال اجرای قانون آلودگی هوا که جامع بوده و امتحان خود را پس داده است انجام دهند.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان اعلام کرد: با وجودی که از یک سو وزیر نفت  اعلام می کند نمی‌توانیم نیروگاه‌ها را بدون سوخت مازوت اداره کنیم اما از سوی دیگر در استان ادعا می‌شود که هیچ صنعتی سوخت مازوت استفاده نمی‌کند.

وی گفت: باید مشخص شود که آلودگی هوای اصفهان ناشی از مصرف سوخت مازوت است یا خیر و اگر علت این موضوع است، منشأ آن مشخص شود که کدام یک از صنایع است.

محمدی خطاب به استاندار اصفهان، افزود: لازم است برای اجرای قانون هوای پاک همت کرده و همه دستگاه‌ها در این زمینه ساماندهی شده و وظایف و تکالیف خود را انجام دهند زیرا با این شرایط، خطرات جدی برای سلامت مردم در چهارچوب آلودگی هوا رخ داده و ممکن است اتفاقاتی به مراتب شدیدتر از بحران کرونا متوجه مردم اصفهان شود.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41