امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2269

 حریق 550 هکتار از مراتع اصفهان در امسال/ اصفهان نیازمند یک فروند آب پاشی است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 550 هکتار از مراتع اصفهان دچار حریق و آتش سوزی شده  و این مسئله نیاز اصفهان به یک فروند آب پاشی را ضروری کرده است.

شیشه فروش در گفتگو با خبرنگار با خبرباش اظهار داشت: استان اصفهان با وسعت10 میلیون و 700 هکتار و بیش از 6 میلیون مرتع و بالغ بر 100 هزار هکتار جنگل است و  به همین خاطر  هر ساله شاهد حریق و آتش سوزی حجم زیادی از مراتع استان هستیم و نیاز به یک فروند آب پاشی در سطح استان اصفهان داریم.

وی با اشاره به اینکه بیشترین حجم آتش سوزی ها را در فریدونشهر ، سمیرم و چادگان داریم، ادامه داد: تاکنون بالغ بر 42 مورد حادثه طبیعی و انسانی در سطح استان اصفهان شناسایی شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اعلام اینکه امسال 68 مورد حادثه غرق شدگی در رودخانه زاینده رود اصفهان و غرق شدن بیش از 40 نفر داشتیم، افزود: در همین راستا لازم است که آب منطقه ای اصفهان نرده و حفاظ در راستای ساماندهی  منابع آب ایجاد کند.

وی با بیان اینکه طرح کاهش خطر پذیری از سوی دانشگاه اصفهان تهیه شده و در حال بررسی و پیگیری هستیم، ادامه داد: طرح پاسخ سریع به حوادث و کاهش خطر از ویژگی های این طرح است.

شیشه فروش از اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان به مدیریت بحران در امسال خبر داد و اضافه کرد: این میزان اعتبار امسال صرف پیگیری از سیل بند وبازسازی و خسارات ناشی از بیابان زدایی داده است.

وی تصریح کرد: بالغ بر 47 میلیارد تومان خسارت در راستای بیمه کشاورزی پرداخت شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: توسعه ایستگاه های لرزه و شتاب نگار و  ایستگاه هواشناسی و اپتیک باید در دستور کار قرار گیرد و این در حالی است که 23 ایستگاه هواشناسی در زمان حاضر داریم.

وی با اظهار اینکه مدیریت بحران استانداری اصفهان مسئول هماهنگی و نظارت و سیاستگذاری است و اجرای کار در مرحله بحران برعهده دستگاه های مختلف است، گفت: در زمان فعلی که در بحران کرونا قرار داریم 7 کمیته تشکیل شده است که بتوانیم زندگی و سازگاری با کرونا  را همچون سازگاری با کم آبی آموزش دهیم.

شیشه فروش اعلام کرد: امروز باید همچون دوران دفاع مقدس با جهاد ملی کرونا را به کنترل درآوریم.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41