امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3171

 حمایت کمپین هیلاری از بازشماری آرای انتخابات آمریکا

تنها ۳ هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کمپین انتخاباتی «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات این کشور اعلام کرد که تمایل دارد تا به فرایند بازشماری آرای رای دهندگان آمریکایی در ایالت ویسکانسین بپیوندد. ایده بازشماری آرای ویسکانسین توسط «جیل استین» نامزد حزب سبز آمریکا مطرح شده است. اسیتن علاوه بر ویسکانسین بر بازشماری آرای ایالت‌های پنسیلوانیا و میشیگان نیز تاکید دارد.

کمپین انتخاباتی کلینتون اندک امیدی در به دست آوردن آرای این ایالت ها دارد. کلینتون با اختلاف حدود ۱۰۰ هزار نفر در این سه ایالت شکست خورد و از «دونالد ترامپ» عقب افتاد. هیلاری در نهایت و در حالی که دو میلیون رای مردمی بیشتر از ترامپ بدست آورده بود به دلیل کسب آرای الکترال (هیئت های نمایندگی) کمتر نسبت به ترامپ، انتخابات را واگذار کرد.

البته ترامپ تلاش برای بازشماری آرا را “مضحک” و “کلاهبرداری حزب سبز” خوانده است.

در ویسکانسین ترامپ با اختلاف ۲۲۱۷۷ رای پیشتاز است. در میشیگان او ۱۰۷۰۴ رای بیش از کلینتون بدست آورده و در پنسیلوانیا نیز ترامپ با اختلاف ۷۰۶۳۸ رای پیشتاز است.

جیل استین تنها یک ساعت مانده به پایان مهلت اعتراض به نتایج انتخابات و درخواست بازنگری آرای انتخاباتی این درخواست را مطرح کرد.

برخی از منتقدین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، احتمال دخالت و تاثیرگذاری بر این انتخابات را بالا می دانند.

به گزارش باخبرباش از تسنیم، کلینتون در روز پس از انتخابات (۱۹ آبان) پیروزی ترامپ را قبول کرد اما پس از اینکه مشخص شد او دو میلیون رای مردمی بیش از ترامپ به دست آورده است تحت فشار قرار گرفت تا نتیجه انتخابات را به چالش بکشد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41