امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3729

 خداحافظی باباجان زاده از کشتی

کشتی‌گیر وزن ۱۳۰ کیلوگرم ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
به گزارش باخبرباش از  تسنیم، چند روز پیش اعلام شد که بشیر باباجان‌زاده به دلیل دوپینگ به مدت ۴ سال محروم شده است. در پی این موضوع فرنگی‌کار ۲۷ ساله کشورمان اعلام کرد که از کشتی خداحافظی می‌کند.

باباجان‌زاده با تأیید این خبر گفت که قصد احداث باشگاه کشتی را دارد.«چند روزی است که درگیر شوک بزرگی هستم. فکر نمی‌کنم تا به حال هیچ اتفاقی چنین فشاری را به من وارد کرده باشد. اردیبهشت ماه سال جاری بعد از اتمام مسابقه به صورت داوطلبانه خواستم برای تست دوپینگ بروم. قبل از اینکه به اتاق برسم، فردی به من گفت «مطمئنی که مشکلی نداری؟» با لبخند گفتم «نه بابا چه مشکلی؟!» بعد هم رفتم و در حضور مأموران وادا تست دادم.»

وی ادامه داد:« بعد از این تست تا فاصله المپیک ۲۰۱۶، سه چهار تست دیگر هم دادم و در یک مسابقه بین‌المللی هم شرکت کردم که برای آن هم تست دوپینگ دادم. جواب تمام تست‌ها با فاصله ۲ هفته برای ما فرستاده شد که همه منفی بود و کدهای آنها هنوز هم در فدراسیون موجود است.»

فرنگی‌کار سنگین‌وزن کشورمان تصریح کرد:«به المپیک ۲۰۱۶ ریو رفتم و متأسفانه دست خالی برگشتم. یک روز با من تماس گرفته شد و در مورد اینکه چه مکمل‌هایی استفاده می‌کردم، سؤال پرسیدند. در آخر اطلاع دادند که تست دوپینگ اردیبهشت من مثبت اعلام شده است! برای من واقعاً جای سؤال بود که چطور این اتفاق افتاده است.»

باباجان‌زاده خاطرنشان کرد:« چند روز پیش از سایت اتحادیه جهانی کشتی متوجه شدم که نوع داروی مصرفی از نوع حلال (خوراکی) بوده و تزریقی نبوده و من هیچ اطلاعی از مصرف چنین مکملی نداشته و ندارم. امیدوارم هیچ ورزشکاری مخصوصاً در سطوح حرفه‌ای درگیر چنین حادثه تلخی نشود تا اشتباهات افراد دیگر باعث از بین رفتن انگیزه و چنین اتفاق بزرگ و جبران‌ناپذیری برای آنها شود.»

وی افزود:« دو آرزوی بزرگ در کشتی داشتم؛ یکی عنوان جهانی و دیگری المپیک. خوشبختانه توانستم عنوان آسیایی و جهانی را به دست بیاورم اما متأسفانه نتوانستم به آرزوی دومم که مدال المپیک بود برسم و کارنامه مدال‌هایم را تکمیل کنم. چند روزی است که تلاش می‌کنم به خودم بفهمانم کشتی بخشی از زندگی من بود و بالاخره یک روزی، امروز یا فردا عمرش برای من تمام می‌شد اما افسوس می‌خورم که اینطور تمام شد.»

فرنگی‌کار سنگین‌وزن کشورمان با اشاره به محمد بنا گفت:« بنا برای من مثل یک پدر بوده و هست و من همیشه خودم را شاگرد این مرد بزرگ می‌دانم. از اینکه افتخار داشتم در رکاب او آموزش ببینم و رشد کنم بسیار خوشحالم.»

باباجان‌زاده ادامه داد:« امیدوارم روزی برسد که رسول خادم را در جایگاه وزیر ورزش ایران ببینم چون نحوه مدیریتی او زبانزد خاص و عام شده و شایستگی خود را با توجه به تلاشی که برای جامعه کشتی به کار گرفت، برای همه اثبات کرده است. کاش باز هم دو مربی نابغه کشتی آزاد و فرنگی، «محمد آقا» و «آقا رسول» را کنار هم ببینیم و باز هم شاهد صحنه‌های قهرمانی های ارزنده شاگردان‌شان باشیم و به ایرانی بودن‌مان افتخار کنیم.»

وی افزود:« رسول جرینی هم از برادر به من نزدیک‌تر است. وی دوست بسیار خوب و از همه مهمتر مربی سازنده و قهاری بود که باز هم از اینکه کنار او و دیگر کادر مربیان محمدبنا بودم به خودم می‌بالم.»

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41