امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2138

 خوراک دامی که امروز خوراک انسان شد

 

مدیر عامل انجمن تغذیه سالم و غلات کامل اصفهان با اشاره به اینکه یک خوشه گندم اگر تا 2 درصد سن زدگی و خراب باشد امکان استفاده از آن برای پخت نان است و این در حالی که حتی سن زدگی گندم به بیش از 40 درصد هم می رسد اما همچنان شاهد استفاده از آن برای پخت نان هستیم.

 محمد رضا خواجه در گفتگو با خبرنگار باخبر باش اظهار داشت: گندم های سن زده باید به مصرف دام درآید و این در حالی است که امروزه گندم سن زده را تبدیل به آرد و با اضافه کردن نمک تبدیل به نان می کنند و نان تولید شده از آن ضمن اینکه ضایعات بالایی دارد و شاهد شکنندگی نان می شویم باعث افزایش بیماری های گوارشی در انسان میشود.

وی با اعلام اینکه دولت باید به جای واردات ذرت، گندم های سن زده و خراب را به گاو بدهد، ادامه داد: پیشنهاد به دولت برای حذف نمک و فشار به نانواها این است که گندم های سن زده را به مصرف دام درآورد و جلوی واردات ذرت و دلال بازی ها را بگیرد.

مدیر عامل انجمن تغذیه سالم و غلات کامل اصفهان بیان داشت : دولت آمده یک میزان نمک برای تمام آردها تجویز کرده است مثل اینکه برای کودک،خردسال و بزرگسال یک دارو داده شود که چنین امری امکانپذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به نان کامل باید در هر استانی یک آسیاب دار را به تولید آرد کامل اختصاص دهند، اضافه کرد: این در حالی است که چند سال پیش سه تا آسیاب دار در اصفهان به صورت پایلوت در کشور اقدام به تولید آرد  7 درصد برای تولید نان کامل کردند که سهمیه خوبی هم دریافت می کردند که سبب حسودی مابقی آسیاب داران شد و باعث ناکام ماندن این طرح شد.

خواجه گفت: اصفهان تجربه خوبی در تولید نان کامل دارد که کارگروه امنیت غذایی در هر استانی باید برای تولید نان کامل به شکل جدی ورود پیدا کند

وی با اعلام اینکه امروزه دیگر شاهد مخالفت های صد درصدی دولت با تولید نان کامل نیستیم، گفت: دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت بر خلاف 20 سال پیش به شدت موافق تولید نان کامل است.

مدیر عامل انجمن تغذیه سالم و غلات کامل اصفهان گفت: لازمه مراجع قدرت از جمله سازمان غذا و دارو و اداره کل بهداشت و استاندار  باهم همفکر شوند ومسیر تولید نان کامل و عرضه آن به بازار را فراهم سازند اما  این در حالی که متاسفانه شاهد سنگ اندازی های پژوهشکده غله کشور هستیم که مدافع سلامت هستند و سازمان غذا و داروی کشور همکاری کمی دارد.

 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41