امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 3
 تعداد بازدید - 2177

 دانستنی کنکور ۹۹؛ از نحوه برگزاری و سوابق تا نوع سوالات در کنکور

 باخبرباش تا آغاز کنکور سراسری ۹۹ تنها ۸ ماه دیگر زمان باقی مانده است، اما افرادی که قصد قبولی در این آزمون را دارند از چندین ماه پیش مطالعه را شروع کرده اند. در این گزارش به بیان نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۹ می‌پردازیم.

 

کنکور ۹۸ اولین کنکوری بود که اولین فارغ التحصیلان نظام جدید در آن شرکت کردند و با پدیده نظام قدیمی‌ها در آن رو به رو شدند. با توجه به اینکه حجم زیادی از داوطلبان پشت کنکوری، سازمان سنجش تصمیم گرفت تا همچون دوره‌های گذشته با تغییرات نظام آموزشی فرصت دیگری به داوطلبان پشت کنکوری ۹۸ داده شود به هیم دلیل در این کنکور دو نوع سوال از دو نوع نظام آموزشی طرح شد.

 در کنکور ۹۹ هم دو نوع سوال طرح می‌شود؟

اما در آخرین اظهار نظر‌ها در رابطه با نحوه طراحی سوالات کنکور ۹۹ مسئولین آموزش و پرورش و سازمان سنجش تاکید کرده اند که در کنکور ۹۹ تنها یکسری سوال و آن هم براساس کتب نظام جدید طراحی می‌شود و سایر داوطلبان فارغ التحصیل نیز براساس همین منابع خود را آماده کنند.

 

 باخبرباش ابراهیم خدایی گفت: در کنکور سراسری ۹۹ هم دو نوع سوال طراحی و در اختیار داوطلبان قرار داده می‌شود و هیچ اجباری هم برای انتخاب نوع نظام وجود ندارد.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۹ چه میزان خواهد بود؟

در این رابطه هنوز اظهار نظری مطرح نشده است، ولی با توجه به اینکه ثاتیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ مثبت بود؛ پیش بینی می‌شود در کنکور ۹۹ نیز وضعیت به همین منوال باشد.

زمان برگزاری و ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ 

حسین توکلی در خصوص زمان برگزاری و ثبت نام کنکور سراسری ۹۹  گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری ۹۹ نیز از ۱۶ بهمن‌ ۹۸ امسال آغاز می‌شود و این مهلت تا ۲۴ بهمن پایان می‌پذیرد. این آزمون نیز روز‌های پنج شنبه ۱۲ و جمعه ۱۳ تیر سال ۹۹ برگزار خواهد شد.

منبع خبر :  باشگاه خبرنگاران
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41