امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 3
 تعداد بازدید - 582

 دانشگاه علمی کاربردی اصفهان سیتی سنتر میزبان همایش دانشجویی محیط زیست

صنعت در تبدیل شدن اصفهان به یک استان خشک با هوایی آلوده نقش مهمی را ایفا نموده است تا جایی که کلان شهر اصفهان علی رغم فعالیت هایی که برای کاهش آلودگی ها انجام داده هنوز هم در ردیف شهرهای آلوده ی کشور و حتی جهان قرار دارد .

این موضوعی است که حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان نیز در ((همایش دانشجویی محیط زیست )) و در جمع دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی اصفهان سیتی سنتر به آن پرداخت و گفت :استان اصفهان نیازمند حرکت به سمت ایده های دانش بنیان است و هرگونه توسعه ی آن باید بر مبنای تکنولوژی ها جدید و لحاظ کردن مسائل زیست محیطی صورت بگیرد .

ظهرابی با تاکید بر اینکه اصفهان نباید به دنبال صنایعی باشد که به محیط زیست آسیب می زند افزود : نبود برنامه جهت توسعه ، یک از مشکلات استان اصفهان در زمینه ی صنعت و آلودگی های زیست محیطی بود که خوشبختانه در سال گذشته این برنامه تدوین گردید و اقداماتی نیز بر مبنای آن صورت گرفت .

آنچه ظهرابی در این همایش برآن تاکید کرد در واقع همان مواردی است که سبب شده در سال های اخیر مساله ای به عنوان تغییر رویکرد اصفهان از صنعت به گردشگری مطرح و به واسطه ی آن از بار آلودگی های نصف جهان کاسته شود .

اما تغییر رویکرد اقتصادی یک استان به پهناوری اصفهان آن چنان هم ساده نیست هرچند که از ظرفیت های لازم جهت توسعه ی  صنعت گردشگری برخوردارباشد .

اصفهان برای ایجاد چنین تغییربزرگی نیازمند افرادی است که به این مهم اعتقاد قلبی و علاقه ی وافر داشته باشند و مهمتر از آن بستری  مورد نیاز است که این افراد بتوانند در آن به فعالیت بپردازند .

شکی نیست سر لوحه قرار دادن صنعت گرشگری می تواند از بسیاری مشکلات زیست محیطی استان اصفهان بکاهد . همانطور که ساخت مجموعه ی تفریحی  اصفهان سیتی سنتر به عنوان یک مکان گردشگری توانسته به زعم بسیاری از کارشناسان از مشکلات ترافیک و آلودگی بکاهد .

اگرچه از احداث اصفهان سیتی سنتر زمانی زیادی نمی گذرد اما با رصد همین مدت کوتاه هم مشخص می شود که این مرکز یکی از مراکز دوستدار محیط زیست است و فعالیت های آن در این عرصه از فرهنگ سازی در زمینه ی حفظ و حراست تا عرضه ی محصولات ارگانیگ گسترده است .

مراکزی مانند اصفهان سیتی سنتر ، شهرک سلامت ، هتل های چهار یا پنج ستاره و ...  از جمله مکان هایی هستند که می توان گفت می توانند در تغییر رویکرد اصفهان از صنعت به گردشگری نقش مهمی را ایفا کنند و طبیعتا زمانی که چنین مجموعه های بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند می توان گفت که این هدف سخت در اصفهان محقق شده است البته در صورتی که موانع موجود برای حضور گردشگران نیز مرتفع گردد .

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41