امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 112

 دستیابی به دانش تولید کیت تشخیص سرطان دهانه رحم

پژوهشگران شرکت یاخته فناور اصفهان به دانش تولید  کیت تشخیص سرطان دهانه رحم تک مرحله‌ای یا همان "لیکوئید بیس سیتولوژِی دست یافتند.


به گزارش باخبرباش به نقل از صداوسیما مرکز اصفهان؛ مدیرعامل شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان، دستیابی به این دانش را راهکاری ساده و دقیق برای تشخیص ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV دانست و افزود: ، اگرچه دلیل قطعی بروز سرطان رحم، به عنوان دومین سرطان شایع در میان زنان، همچنان در پرده ابهام قرار دارد، چک‌آپ سالانه و تست پاپ‌اسمیر از احتمال ابتلا به این بیماری و پیشرفت آن جلوگیری می‌کند.

مهدی ابطحی افزود: کیت لیکوئید بیس سیتولوژِی برای تشخیص HPV با فرمولاسیون جدید و متفاوتی تولید شده و نمونه‌گیری با این کیت به سادگی و در یک مرحله، امکان تشخیص سرطان دهانه رحم را فراهم خواهد کرد.

وی گفت: این محصول فناور برخلاف موارد مشابه دیگر، تک محلوله بوده و نیاز به محلول پاک کننده و لایه‌ساز ندارد و تنها با یک بار سانتریفیوژ، مرحله سلولی آن جدا می‌شود.

مدیرعامل شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان افزود: با دستیابی به این روش علاوه بر تسهیل مراحل نمونه‌گیری، امکان جلوگیری از رشد قارچ و میکروب در محلول نمونه فراهم شده است.

مهدی ابطحی گفت: این دانش بومی در مقایسه با نمونه‌های خارجی، قیمت تمام شده پایین‌تری دارد و به صورت دستی و دستگاهی قابل استفاده است.

وی افزود: شرکت یاخته فناور اصفهان تولید کننده کیت لیکوئید بیس سیتولوژِی از شرکت‌های مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان  سال 94 در زمینه تولید کیت‌های آزمایشگاهی، محیط کشت‌های سلولی، دارویی و بیوتکنولوژی فعال است.

 

صداوسیما

منبع خبر :  صداوسیمای مرکزاصفهان
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41