امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 849

 ذوب‌آهن تبریزی‌ها را حذف می‌کند/ نصف نیمه‌نهایی اصفهانی شد

گسترش فولاد صفر - ذوب‌آهن 2

تیم فوتبال ذوب‌آهن با پیروزی 2 بر صفر برابر گسترش فولاد حریف تراکتورسازی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی شد.

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال
دیدار تیم‌های گسترش فولاد تبریز و ذوب‌آهن اصفهان

ورزشگاه: بنیان دیزل تبریز
تماشاگر: 351 نفر
گل‌ها: مهدی رجب زاده (دقیقه 76) و احسان پهلوان (دقیقه 81) برای ذوب‌آهن
اخطارها: داریوش شجاعیان (دقیقه 288)، محمدرضا خلعتبری (دقیقه 82) از گسترش فولاد
گسترش فولاد: فرناندو ده خسوس، محسن حمیدی، مرتضی اسدی، داریوش شجاعیان (83- پیمان بابایی)، مگنو باتیستا، سید محسن حسینی، علیرضا نقی‌زاده، لوسیانو پریرا، محمد امین درویشی (79- محمدرضا خلعتبری)، مسعود ابراهیم زاده و رضا خالقی فر (60- یوسف سیدی)
سرمربی: فراز کمالوند
ذوب‌آهن: رشید مظاهری، علی حمام (666- حجت حق وردی)، وحید محمد زاده، محمد نژاد مهدی، مهران درخشان مهر، دانیال اسماعیلی فر، مهدی مهدی پور، مهدی رجب زاده (899- محمد ستاری)، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی (85- جری بنگستون)، محمد رضا حسینی
سرمربی: مجتبی حسینی
کادر داوری: بیژن حیدری، مهدی الوندی، یعقوب حجتی و وحید صالحی

شرح بازی:
در آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی گسترش فولاد و ذوب آهن در حالی به مصاف هم رفتند که در نیمه نخست با توجه به حساسیت بازی با احتیاط زیادی می‌کردند و کمتر روی دروازه‌ها موقعیت گل ایجاد شد. ذوب آهن که بدون تغییر نسبت به بازی قبلی به استقبال گسترش فولاد رفته بود با سبک بازی خاص خود بیشتر سعی در پاسکاری و نفوذ از سمت راست داشت که اکثر توپ‌های ارسالی از سمت راست با دفع مدافعان گسترش فولاد همراه بود. در سوی دیگر نیز گسترش فولاد چشم به خلاقیت و سرعت لوسیانو پریرا و داریوش شجاعیان در یک سوم هجومی خود داشت که با هوشیاری دروازه بان و مدافعان ذوب آهن در نیمه اول ثمری نداشت.
بازی متعادل و همراه با احتیاط دو تیم در نیمه دوم هم ادامه داشت و تنها روی شوت از راه دور دروازه‌ها تهدید می‌شد. ذوب آهن که بیشتر از سمت راست به سمت دروازه گسترش فولاد حمله ور می‌شد با مصدومیت حمام، مدافع راست خود سمت چپ خود را فعال کرد و در دقیقه 76 با نفوذ درخشان مهر و پاس عرض او به رجب زاده به گل اول رسید. ذوب آهن که به گل ارزشمندی رسیده بود پنج دقیقه بعد با استفاده از بهم ریختگی گسترشی‌ها بعد از دریافت گل اول موفق شد توسط پهلوان اختلاف را دوبرابر کند تا یک بار دیگر با تمرکز بالایی که در طول بازی به نمایش گذاشت یک پیروزی ارزشمند کسب کند.

شرح گل‌ها:
1-0 (76- ذوب آهن): با یک ارسال بلند توپ در سمت چپ به درخشان مهر رسید تا او با یک پاس در عرض زمینی رو به بیرون فرصت را برای شوت تک ضرب رجب زاده مهیا کند و این مهاجم با تجربه دروازه گسترش را باز کند.
2-0 (81- ذوب آهن): توپ در محوطه جریمه به احسان پهلوان رسید تا او با چندین حرکت بدن مدافعان و دروازه‌بان گسترش فولاد را فریب دهد و دروازه میزبان را باز کند.

دقایق حساس:
دقیقه یک- ارسال مهدی پور با ضربه سر رجب زاده همراه شد که ده خسوس توپ را از زیر طاق دروازه راهی کرنر کرد.
دقیقه 42- ارسال درویشی از سمت راست با ضربه سر خالقی فر همراه شد اما با اختلاف کمی این ضربه از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 66- شوت محکم داریوش شجاعیان از پشت محوطه جریمه در دستان مظاهری قرار گرفت.
دقیقه 72- روی ریباند یک کرنر توپ در پشت محوطه جریمه به پهلوان رسید اما ضربه او را ده خسوس مهار کرد.
دقیقه 90+1- پاس عرضی رو به بیرون حسینی از سمت راست محوطه جریمه با ضربه پهلوان همراه شد که با اختلاف کمی به بیرون رفت.

اتفاق ویژه:
ذوب‌آهن برای دومین سال متوالی گسترش فولاد را حذف کرد. آنها با حذف دومین تیم تبریزی در جام حذفی در مرحله بعد باید به مصاف سومین حریف تبریزی خود بروند.

بهترین بازیکن:
دو گلزن ذوب‌آهن یعنی رجب زاده و پهلوان که در دیداری گره خورده موفق شدند دروازه میزبان را باز کنند بهترین‌های زمین بودند.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41