امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2740

 رئیس جمهور فیلیپین: سازمان ملل را با خاک یکسان می کنم!

رودریگو دوترته» رئیس جمهور فیلیپین تهدید کرد که در واکنش به موج انتقادات بین المللی از سرکوب خونین قاچاقچیان مواد مخدر در این کشور آسیایی، مقر سازمان ملل متحد در نیویورک را «با خاک یکسان خواهد کرد».

به گزارش  از راشا تودی، روزنامه نیویورک تایمز با نقل بخشی از سخنرانی رودریگو دوترته در یک پایگاه نظامی در شهر «زامبونگا» در جنوب فیلیپین نوشت: «شما بروید و در سازمان ملل شکایتی [علیه دولت فیلیپین] تنظیم کنید، و من [دوترته] مقر سازمان ملل متحد را با خاک یکسان خواهم کرد».

رئیس جمهور فیلیپین روز پنجشنبه «زید رعد الحسین» یک مقام عالیرتبه سازمان ملل را «احمق» و «حرامزاده» خواند؛‌ زیرا این کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر خواستار انجام تحقیقات پیرامون قتلهای انجام شده در دوره شهرداری دوترته در شهر «داوائو» و شمار «تکان دهنده» تلفات طی نبرد دولت فیلیپین علیه قاچاقچیان مواد مخدر شد.

شایان ذکر است که در ماه سپتامبر، رهبر صریح اللهجه فیلیپین از دیدار با «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل امتناع کرد و پس از انتقادات سازمان ملل از «نبرد او علیه قاچاقچیان مواد مخدر» تهدید کرد که از عضویت سازمان ملل خارج می شود.

برآورد می شود که از ماه مه و همزمان با آغاز به کار دوترته در سمت رئیس جمهور فیلیپین، حدود ۲۴۰۰ تن در نبرد این کشور علیه قاچاق مواد مخدر جان خود را از دست داده اند.

منبع خبر :  مهر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41