امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2449

 رئیس کمیته تحقیق و بازرسی ارمنستان با استاندار اصفهان دیدار کرد

آق وان هوسپیان با دکتر رسول زرگرپور دیدار کرد و اظهار امیدواری نمود که روابط قضایی بین دو کشور مستحکم تر و بیشتر شود.
به گزارش باخبرباش از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در دیدار رئیس کمیته تحقیق و بازرسی ارمنستان با ایشان اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان مناسبات بسیار خوبی با هم داشته و دارند و به ویژه در سفر اخیر رئیس جمهور ایران به این کشور این مناسبات گسترش وسیعی پیدا کرده است.
استانداراصفهان با بیان اینکه برخلاف بسیاری از کشورها ، در ایران تفکیک قوا وجود دارد، تصریح کرد: قوه ی مجریه، قضائیه و مقننه به صورت جدا از هم فعالیت می کنند ولی علیرغم این تفکیک قوا هماهنگی و هم افزایی بسیار موثری بین این مجموعه ها وجود دارد.
رسول زرگرپور افزود: ما قوه ی قضائیه را چشم بیدار و موثر فعالیت های خود تلقی می کنیم و از هشدارها و توصیه های این قوه برای بهبود امور به خوبی استفاده و این تشکیلات را به عنوان یک نعمت برای خود می دانیم.
استاندار اصفهان با بیان اینکه افتخار اصفهان این است که پیروان ادیان الهی در این استان به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند، گفت: بیش از ۴۰۰ سال است که این زندگی مسالمت آمیز در این استان وجود دارد و نهادهای مذهبی و اجتماعی ارامنه و پیروان ادیان الهی در اصفهان به صورت آزاد فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه سفر مسئولان قضایی کشور ارمنستان به ایران در ارتقای روابط بین دو کشور در مسائل قضایی می تواند بسیار موثر باشد، گفت: حضور شما در اصفهان برای ما بسیار مغتنم است.
زرگرپور افزود: متاسفانه عده ای در دنیا به نام مسیحیت و عده ای به نام اسلام جنایت هایی را انجام می دهند ولی هیچ یک از آن ها ارتباطی با اسلام و مسیحیت ندارد و هر دو دین، دین وحدت، صلح و دوستی هستند.
رسول زرگرپور افزود: مسلمانان، حضرت مسیح(ع) را منادی وحدت و صلح می دانند و چه بهتر که کشورهایی که وحدانیت را مبنای کار خود قرار داده اند ارتباط بهتری با هم داشته باشند.
مدیرارشد استان اظهارداشت: نزدیکی دین اسلام و مسیحیت در اصفهان نشان دهنده ی نوع ارتباط این دو دین و پیروان آن ها است.
در مجامع بین المللی متاسفانه شاهد رفتارهای دوگانه بوده ایم/ آدم های شیطان صفت در صدد تخریب روابط دو جانبه هستند.
آق وان هوسپیان رییس کمیته تحقیق و بازرسی جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار اظهارداشت: در مورد مجامع بین‌المللی ما شاهد رفتارهای دوگانه و سه‌گانه بودیم و آدم‌های شیطان‌صفت تمایلی نداشتند که روابط دو کشور گسترش پیدا کند و این چنین ملاقات هایی شکل بگیرد.
رییس کمیته تحقیق و بازرسی جمهوری ارمنستان با اشاره به اینکه دو کشور ایران و ارمنستان علیرغم برخی تفاوتهای دینی و اعتقادی ، سال ها است که در کنار هم به خوبی زندگی می کنند، افزود: کسانی هستند که می خواهند از این روابط سوء استفاده کنند ولی خوشبختانه در سفر رئیس جمهور ایران به ارمنستان ملاقات های بسیار خوبی صورت گرفت و توافقات خوبی نیز به امضا رسید.
آق وان هوسپیان با اشاره به زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان توحیدی در اصفهان افزود: ارزش های فرهنگی و تاریخی اصفهان همه را به سمت خود جذب می کند و این روابط بسیار خوب در واقع یک سند اجتماعی است که می تواند در تاریخ ثبت شود و به آیندگان آموزش داده شود.
رییس کمیسیون تحقیق و بازرسی جمهوری ارمنستان به توافقات قضایی ارمنستان و ایران اشاره کرد و افزود: تمام این رفت و آمدها و توافق نامه ها باید در خدمت اهداف ملت ها باشد و سیستم های قضایی دو کشور تلاش می کنند که ارتباط بین دو کشور و دو ملت را گسترش دهند و امنیت را در دو کشور اعمال نماید.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که روابط قضایی بین دو کشور مستحکم تر و بیشتر شود.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41