امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2132

 رای کنفدراسیون فوتبال آسیا فعلا برای پلی‌آف؟

 باخبرباش :  قضیه حذف تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا گویا جدی‌تر از این حرف‌هاست و اگر انصرافی در کار باشد، به‌طور حتم قضیه بیخ پیدا کرده و احتمال تنبیهات گسترده‌ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز وجود خواهد داشت. بر همین اساس برخی تلاش‌ها برای جلوگیری یا تغییر نظر کنفدراسیون آسیا آغاز شده و تحرکاتی نیز طی این روزها صورت گرفته تا به میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان خدشه‌ای وارد نشده و کما‌فی‌السابق به‌جز دیدار تیم‌های ایران و عربستان در کشور ثالث، سایر دیدارها به میزبانی کشورمان برگزار شد.

کنفدراسیون تعطیل بود!

در روزی که کنفدراسیون فوتبال آسیا (روز یکشنبه) تعطیل بود، این خبر اعلام شد که قرار است این کنفدراسیون در روز تعطیل رای نهایی خود را تا ظهر اعلام کند. این در حالی است که معمولا روال کار در مالزی به این شکل است در روزهای تعطیل اقدام خاصی درخصوص موارد مقتضی صورت نگرفته و صدور و اعلام رای به روزهای کاری مربوط خواهد شد.رسانه‌های عربی نیز پا را فراتر از آن گذاشته و اعلام کردند این رای اعلام شده و تیم‌های ایرانی از حق میزبانی خود سلب شده‌اند؛ حالا این موضوع صحت دارد یا در راستای جوسازی‌های رسانه‌های عربی انجام می‌شود، باید صبر کرد و در نهایت مشخص شود این حکم با چه مضامینی و در چه روزی اعلام خواهد شد.

جلسات پیاپی تاج با وزارت

رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال از آنجایی که همچنان سمتش به‌عنوان عضو هیات‌رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا محفوظ است در این دو سه روز به قضیه ورود کرده و تلاش‌هایی را نیز برای پایان این بحران آغاز کرده است.
تاج و سلطانی‌فر در یکی دو روز اخیر چندین جلسه فشرده را برگزار کرده و راهکارهای لازم برای فرار از این چالش بزرگ را اندیشیده‌اند. در این خصوص ابتدا مذاکرات با اعضای ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام شده و به‌جز صحبت تلفنی شیخ سلمان با وزیر ورزش ایران، مهدی تاج نیز در تماس‌های جداگانه با اعضای هیات‌رئیسه (هیات اجرایی) کنفدراسیون سعی کرده است آنها را ضمن دعوت به دیدن واقعیت‌ها و اینکه ایران کشوری امن به‌شمار می‌رود، به پس گرفتن آرا متقاعد کرده و از آنها درخواست کرده تا به دور از جوسازی‌های ممکن، این پرونده را به سود ایران خاتمه دهند.

رئیس فیفا برای اولین‌بار ورود کرد

نکته قابل توجه در پرونده سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی در آسیا می‌توان به ورود اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا به این پرونده اشاره کرد. البته پیش از این نیز رئیس فیفا شخصا درخصوص مسائل مرتبط به فوتبال ایران از جمله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، پول‌های بلوکه‌شده فدراسیون ایران در فیفا و... ورود کرده بود و سعی کرد مسائل مرتبط به فوتبال کشورمان را به بهترین شکل ممکن حل‌وفصل کند. با این حال این‌بار شنیده می‌شود اینفانتینو به رای اعلام شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا ورود و سعی کرده است تا با گرفتن تمامی اطلاعات موجود از طرفین پرونده به‌طور رسمی از طرف فیفا این پرونده را فیصله بدهد. در این خصوص یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال گفت: «مسئولان ارشد وزارت و فدراسیون طی یکی دو روز اخیر در تماس با نزدیکان رئیس فیفا سعی کرده‌اند اقدامات لازم درخصوص تغییر موضع و رای کنفدراسیون فوتبال آسیا را انجام دهند و در این خصوص منتظر هستند رای نهایی اعلام شود.»

رای‌ AFC فعلا برای پلی‌آف؟

برخی منابع می‌گویند رای کنفدراسیون فوتبال آسیا فعلا برای مسابقات مرحله پلی‌آف و مربوط به استقلال و شهرخودرو خواهد بود و درباره مراحل گروهی و حذفی به‌طور جداگانه تصمیم‌گیری خواهد شد.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41