امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2044

 رشد 4 برابری مناطق درگیر فرونشست زمین / مراکز جمعیتی اصفهان به پایین کشیده می شود

در هشتمین جلسه کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان، فاجعه پنهان پدیده فرونشست زمین در استان اصفهان و مخاطرات ناشی از آن مورد بررسی قرار گرفت و اعلام کرد:  مناطق درگیر فرونشست استان اصفهان چهار برابر رشد داشته و به حدود 9هزار کیلومتر رسیده این در حالی است که این فاجعه به سمت مراکز جمعیتی درحال گسترش است. 

به گزارش باخبر باش، برخی از مناطق شهری اصفهان درگیر فاجعه فرونشست بوده و آثار آن در ساختمان های این مناطق نیز قابل رویت می باشد، عنوان شد: وجود فرونشست در المان ها و زیرساخت های عمرانی شهر، دکل های برق فشار قوی، آزادراه ها و بزرگراه ها و خطوط ریلی زنگ خطری برای اصفهان بوده که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. 

بر اساس گزارش سازمان زمین شناسی از سال 96 تاکنون مناطق درگیر فرونشست استان اصفهان چهار برابر رشد داشته و به حدود 9هزار کیلومتر رسیده این در حالی است که این فاجعه به سمت مراکز جمعیتی درحال گسترش است. 

 منظور از فرونشست، حرکت قایم زمین به سمت پایین که می تواند با جابجایی های ناچیز افقی همراه باشد عنوان شد. 
زمانیکه بصورت مرتب از سفره های آب زیر زمینی بدون اینکه تغذیه ای درآن صورت گیرد برداشت می شود، موجب می شود که آب موجود در فضاهای بین ذرات خاک کشیده شده و فضاهای خالی ایجاد شده براثرفشار حاصل از وزن طبقات بالایی متراکم شود. و این به این معنی است که دیگر فضای بسته شده به هیچ عنوان باز نخواهد شد و به همین دلیل  فرونشست مخاطره ای برگشت ناپذیر است. 


  فرونشست زمین به عوامل طبیعی و انسانی تقسیم بندی میشود.
 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41