امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 612

 رنگ رکود بر چهره صنعت اصفهان، 15 درصد رنگ کشور را تأمین می کند

هشتمین نمایشگاه رنگ، رزین، مواد شیمیایی، پوشش‌های صنعتی و مواد کامپوزیت و سومین نمایشگاه تخصصی در و پنجره، تجهیزات و صنایع وابسته با حضور معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و رییس اتحادیه رنگ اصفهان در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان گشایش یافت.

به گزارش با خبر باش به نقل از شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رییس اتحادیه رنگ استان پس از بازدید از این نمایشگاه گفت: در حال حاضر در ایران بیش از 600 کارخانه تولید رنگ و محصولات مرتبط وجود دارد که حدود 6 برند شاخص این صنعت در استان اصفهان مستقر است.

سید حسن خاتون آبادی با بیان این که استان اصفهان، 10 تا 15 درصد تولید رنگ کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: پس از استان تهران، استان اصفهان در این صنعت پیشتاز است اما به تازگی استان های یزد، فارس و آذربایجان شرقی، بخشی از سهم بازار استان اصفهان را از آن خود کرده اند.

وی ادامه داد: چند ماده اولیه تولید رنگ، وارداتی است که تحریم های سال های گذشته باعث دشواری تهیه این مواد شد. همچنین قیمت این مواد وارداتی در زمان تحریم به شدت افزایش یافت و تولیدکننده از این وضعیت راضی نیست.

رییس اتحادیه رنگ اصفهان، اذعان داشت: تولید رنگ در ایران بسیار بیشتر از میزان مورد نیاز است و به دلیل مشکلات موجود، امکان صادرات این مازاد تولید وجود ندارد.

وی تصریح کرد: با وجود رقبای قدرتمندی مانند کشور آلمان، تولیدکننده ایرانی این صنعت در بازار جهانی حرف زیادی برای گفتن ندارد.

رییس اتحادیه رنگ اصفهان، تأکید کرد: مشکلات رکود، اجازه حضور بیشتر و قوی تر واحدهای این صنعت در نمایشگاه ها را نمی دهد.

وی بیان داشت: دولت یکی از عمده ترین مصرف کنندگان رنگ است و در شرایطی که بسیاری از پروژه های دولتی در تعطیلی به سر می برد و یا به صورت نیمه تمام متوقف شده، همچنین با وجود رکود موجود در صنعت ساختمان، صنعت رنگ نیز با مشکلات جدی روبه رو است.

اتحادیه رنگ استان اصفهان در حال حاضر، 270 عضو دارد.

همچنین معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پس از بازدید این نمایشگاه گفت: بسیاری از واحدهای مشارکت کننده در این دو نمایشگاه، صنعتی و تولیدکننده بودند.

محمد مجیری که در روز حمایت از صنایع کوچک از این نمایشگاه بازدید می کرد، ادامه داد: تولیدات با کیفیتی در این نمایشگاه ها عرضه شده اما در عین حال وضعیت رکود کلی کشور و به ویژه صنعت ساختمان در این نمایشگاه مشهود است.

وی با اشاره به این که این دو نمایشگاه ارتباط مستقیم با صنعت ساختمان دارد، افزود: نمونه های در و پنجره ارایه شده در این نمایشگاه از نظر طرح و کیفیت و تنوع با نمونه های خارجی برابری می کند اما مشکلات داخلی اجازه حضور صادراتی را از آن ها گرفته است. همچنین مطالبات واحدهای خصوصی از دولت که سال هاست به صورت معوق باقی مانده، از مشکلات مهم واحدهای صنعتی است چراکه مطالبات آن ها ثابت می ماند اما سود وام های بانکی اضافه می شود.

معاون سازمان صنعت بر اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد کشور تأکید کرد و افزود: دولت باید از صنایع کوچک به خوبی حمایت کند البته این واحدها نباید صد در صد منتظر حمایت دولت باشند بلکه باید با برندسازی و کیفی سازی محصولات خود در زمینه ارتقا گام بردارند.

هشتمین نمایشگاه رنگ، رزین، مواد شیمیایی، پوشش‌های صنعتی و مواد کامپوزیت و سومین نمایشگاه تخصصی در و پنجره، تجهیزات و صنایع وابسته 19 تا 22 مرداد ماه به طور همزمان در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برپا است.

در هر کدام از این نمایشگاه ها، 40 مشارکت کننده حضور دارند. ساعات بازدید از این دو نمایشگاه، 16 تا 22 تاریخ مذکور است.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41