امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 53

 روایت ائمه جمعهای که گونی به دوش شدند

ائمه جمعه برخی شهرهای غرب استان اصفهان در قالب گروه‌های جهادی در حال خدمت رسانی به مردم سیل‌زده خوزستان هستند.

روایت ائمه جمعه‌ای که گونی به دوش شدند

باخبرباش به نقل از فارس پس از حادثه سیل که در چندین استان کشور باعث شد تا بسیاری از هموطنان به دلیل ایجاد شرایط بحرانی خانه و زندگی خود را از دست بدهند یا بسیاری از قسمت‌های آن‌ها تخریب شد، هموطنان نوع‌دوست ایرانی از سراسر کشور چشم خود را روی این حوادث دردناک نبستند و با اقداماتی خودجوش و اعزام نیروهای جهادی و کمک‌های خود سعی در کاهش آلام این گروه از هم‌وطنان داشتند.

در این میان ائمه جمعه شهرستان‌های غرب استان اصفهان نیز از این غافله عقب نماندند و پایا پای گروه‌های جهادی برای جلوگیری از ورود سیل به شهرها و روستاهای استان خوزستان به منطقه اعزام شدند.

حجت‌الاسلام اسماعیل شاه‌محمدی که سرپرستی این گروه را بر عهده دارد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به این حرکت اظهار داشت: به همراه حدود 45 نفر از جهادگران انقلابی شهرستان فریدون‌شهر تصمیم بر حضور در منطقه سیل‌زده گرفتیم که در این راه روحانیان سایر مناطق غرب استان از شهرستان‌های چادگان، بوئین‌میاندشت و فریدون‌شهر نیز حضور داشتند.

امام‌جمعه فریدون‌شهر ادامه داد: در این حرکت جهادی امام‌جمعه شهر بویین‌میاندشت و شهر دامنه به همراه روسای حوزه‌های علمیه چادگان و بوئین‌میاندشت نیز در گروه برای خدمت به مردم سیل‌زده خوزستان حضور دارند.

وی تصریح کرد: گروه ما از روز شنبه در منطقه خوزستان حضور دارد و عمده کار ما تقویت سیل‌بندهایی است که به وسیله قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا ساخته شده و سعی می‌کنیم به وسیله پرکردن گونی‌ها از خاک این اقدام را انجام دهیم، البته در امور بسته‌بندی مواد غذایی نیز برخی از اعضای گروه مشارکت دارند.

شاه‌محمدی بیان داشت: وضعیت سیل در برخی از روستاها به گونه‌ای است که مجبوریم تا سینه در آب باشیم، اکثر محصولات کشاورزی کشاورزان منطقه به زیر آب رفته و دچار تخریب شده است.

امام‌جمعه فریدون‌شهر خاطرنشان کرد: نیاز است که کمک‌های مردمی برای تامین آذوقه سیل‌زدگان تا مدت طولانی ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به وضعیت نیروهای حاضر در منطقه نیز گفت: به فضل خدا و نوع‌دوستی مردم تعداد زیادی از هموطنان برای کمک به مردم سیل‌زده وارد منطقه شده‌اند؛ بسیاری کارگر یا کارمند هستند که برای کمک به مردم به اینجا آمده‌اند و مهم‌ترین چیزی که این حضور دارد قوت قلبی است که مردم روستایی این منطقه از حضور جهادگران دریافت می‌کنند.

شاه‌محمدی با توصیف حال و هوای جهادگران، تصریح کرد: حال و هوای جبهه و جنگ اینجا حاکم است و هرکس علاقه به استشمام آن فضا دارد، می‌تواند در این مکان حضور پیدا کند، در کنار آن وحدت اقوام محتلف ایرانی در خدمت‌رسانی مثال‌زدنی است.

منبع خبر :  فارس
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41