امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 1145

 رونمایی از کتاب دکتر ولایتی به زبان صربی

ترجمه کتاب «پویایی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» نوشته دکتر ولایتی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد در مراسمی با حضور برخی از شخصیت‌های علمی و فرهنگی رونمایی شد.

به گزارش باخبرباش از خبرآنلاین، ترجمه صربی کتاب «پویایی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» از سوی مرکز علوم دینی قم انجام شده است.

این مراسم در سالن نشست‏‌های علمی «بوریسلاو پکیچ» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد برگزار شد و به اهمیت این کتاب در حوزه‏ اسلام‏ شناسی در بالکان پرداخته شد.

پروفسور دکتر راده بوژویچ اسلام‏ شناس شهیر صربستانی و رییس سابق دانشکده‏ ادبیات دانشگاه بلگراد در بخشی از این برنامه و طی سخنانی در معرفی این کتاب ارزشمند و گران سنگ گفت:دکتر ولایتی، مؤلف این کتاب بسیار مفصل و ارزشمند، استادانه در اقیانوس فرهنگ و تمدن غنی اسلامی غور کرده و آن را در این اثر تاریخی و فاخر معرفی کرده است.

این کتاب توسط دکتر معمر خلیلویچ که عضو هیات مؤسسین مرکز علوم دینی «قم» در بلگراد و سردبیر مجله علمی پژوهشی «قم» در آن کشور است در طول سه سال ترجمه شده که در ۱۴۰۰ صفحه با جلد گالینگور در بزرگترین چاپخانه صربستان یعنی سلوژبنی گلاسنیک به چاپ رسیده است.

خلیلویچ محقق و آشنا به ظرایف زبان فارسی و فلسفه‏ اسلامی است که دکترای خود را در ایران دریافت کرده و با موفقیت بر همه سختی‏ های امر این ترجمه که نتیجه‏ تفاوت ‏های اصطلاحات علمی و صرفی و نحوی دو زبان فارسی و صربی می باشد، فایق آمده است.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41